
Begyomosodott teleppé vált a Szeredai-fürdő
Fotó: Farkas Tamás
Idén is csak a zsögödi strand medencéiben mártózhatnak meg a csíkszeredaiak, a város másik két fürdőzőhelye, a Szeredai-fürdő és a Jégpálya lakótelepi strand továbbra is zárva marad. Amennyiben az időjárás kedvezően alakul, a zsögödi strandot vasárnap megnyitják.
2018. május 11., 18:272018. május 11., 18:27
2018. május 11., 18:342018. május 11., 18:34
2018-ban is csak egyetlen strand fog üzemelni Csíkszeredában: Karácson Szilárd, a zsögödi fürdő egyik működtetője megkeresésünkre elmondta,
Korábban az öltözök újrafestésén dolgoztak, az illemhelyiséget fertőtlenítették, majd azokat is újrafestették. A zöldövezetet ugyanakkor öntözniük kellett, mivel sokáig nem esett az eső, és emiatt helyenként száradt ki a fű. Az üzemeltető továbbá újdonságként elmondta, hogy
a használatáért viszont felárat kérnének.
Készülnek a zsögödi strand megnyitására. Karbantartási munkálatokat végeznek
Fotó: Farkas Tamás
A belépőjegyek és a bérlet ára egyébként nem módosul, a tavalyi értékekhez hasonlóan ebben az idényben is 10 lejbe kerül a felnőtteknek, 7 lejbe a gyermekeknek és a nyugdíjasoknak, illetve ingyenes a fogyatékkal élőknek. A bérlet ára 30 alkalomra továbbra is 200 lej. Változás a korábbi évekhez képest, hogy
A strandot vasárnap nyitnák meg, amennyiben kedvezően alakul az időjárás.
A strand új lakói: egy rókacsalád
Fotó: Gecse Noémi
A csíkszeredai önkormányzathoz tartozó Szeredai-fürdő tavaly óta zárva tart, azóta a medencék falairól málladozni kezdett a burkolat, a gaz pedig benőtte a terület jó részét. Ottjártunkkor láthattuk azt is, hogy
Fotó: Gecse Noémi
Füleki Zoltántól, Csíkszereda alpolgármesterétől kérdeztük, hogy tervezik-e megnyitni idén a Szécseny közelében található strandot, de a válasza nemleges volt. Hozzátette, hogy ugyan a távlati terveik között szerepel, hogy majd felújítják, de egyelőre azokkal a beruházásokkal foglalkoznak, amelyeknek finanszírozására sikeresen pályáztak a kormányhoz, vagy az Európai Unióhoz.
Fotó: Gecse Noémi
A Csíki Csobbanó melletti városi strand felújítására ebben az évben 2 millió lejt különített el a csíkszeredai önkormányzat. Füleki Zoltán elmondása szerint idén egyelőre csak a megvalósíthatósági tanulmány készülhet el.
Fogadja már a fürdőzőket Borsáros-fürdő
Csíkszentkirályon a Borsáros-fürdő szabadtéri medencéit hétfő óta használhatják a strandolók. Székely Ernő, Csíkszentkirály polgármestere elmondta, várják a vendégeket. A belépőket a tavalyihoz hasonló áron lehet megvásárolni, a födött fürdőket 10 lejért, a szabadtéri medencéket felnőtteknek 5 lejes, gyermekeknek 3 lejes áron lehet igénybe venni.
Bőjte Csongor Ernőt, Csíkdánfalva polgármesterét is felkerestük a Dugás-fürdői strand nyitásával kapcsolatban. Mint kiderült, a strandot idén sem tudják megnyitni, hiszen hiányzik ehhez a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság engedélye. Tavaly ugyanebből az okból voltak kénytelenek zárva tartani a létesítményt.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
1 hozzászólás