
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Felügyelet nélkül hagyott, fémhordóból kialakított krumplifőző miatt semmisült meg egy raktárként használt gazdasági melléképület hétfő délután Csíkkozmáson.
2017. október 03., 16:302017. október 03., 16:30
2017. október 03., 16:402017. október 03., 16:40
A 14 órakor kigyulladt melléképülethez a helyi önkéntes tűzoltók mellett két csíkszeredai hivatásos alakulat vonult a Félfalu utcai helyszínre. Érkezésükkor már teljesen elborították a lángok a csűrt, így azonnal a mindössze három méterre lévő lakóház megmentésére összpontosítottak.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A tüzet 16 óra előtt sikerült eloltani, de
akárcsak két tonna krumpli, több szekrény, szerszámok, egy kaszálógép, egy láncfűrész és három kerékpár. Két haszonállatot sikerült kimenekíteni. Az anyagi kár eléri a 25 ezer lejt.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A vizsgálat szerint a szerencsétlenséget az épületben elhelyezett, felügyelet nélkül hagyott, fémhordóból készült, rögtönzött pityókafőző okozta, amelyből kicsaptak a lángok és belobbantották a közelben lévő fát – számol be közleményben a Hargita megyei tűzoltóság.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!