
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Gázszivárgás következtében történt robbanás egy marosszentgyörgyi lakóházban kedden délután. A detonáció nyomán senki sem sérült meg.
2024. július 16., 14:352024. július 16., 14:35
2024. július 16., 16:042024. július 16., 16:04
Lakóházban történt robbanás Marosszentgyörgyön, a Maros megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint lehetséges, hogy az épületben emberek tartózkodtak a robbanás idején, akik jelenleg is a romok alatt vannak. A marosvásárhelyi hivatásos tűzoltók kiszálltak a helyszínre, részletes tájékoztatást későbbre ígértek az illetékes hatóságok.
A Maros megyei tűzoltóság közleménye szerint a robbanás egy körülbelül 200 négyzetméteres, földszintből és két emeletből álló lakóházban történt, valószínűleg gázszivárgás következtében. Tűz nem keletkezett a detonációt követően. A tűzoltók egyelőre nem találtak sérülteket a házban, a helyszínelés azonban még zajlik, ugyanis az egész épületet átvizsgálják.
A tűzoltóság legfrisebb közlése szerint a robbanásnak nem voltak áldozatai, és az épületben sem keletkeztek súlyos károk.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
Több Maros megyei településen is lakóházakban és gazdasági melléképületekben keletkezett tűz szombatra virradóra. A tűzoltók minden esetben gyorsan beavatkoztak, személyi sérülés sehol sem történt.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
szóljon hozzá!