
Fotó: Rab Zoltán
Életveszélyes állapotban van az a személy, akinek otthonában szerdán délután robbanás történt, majd tűz ütött ki Marosvásárhelyen. Tizenkét személyt kellett kilakoltatni az érintett tömbházlakásból.
2022. augusztus 31., 17:472022. augusztus 31., 17:47
Robbanás történt egy marosvásárhelyi, Tudor-negyedi földszinti tömbházlakásban szerdán délután. Mint a helyszínen levő tűzoltóktól megtudtuk
Fotó: Rab Zoltán
A robbanás következtében egy másik személy is megsérült, őt, miután a helyszínen ellátták, szintén a kórházba szállították. Tíz másik személyt menekítettek ki a tűzoltók a tömbházból, ezt követően pedig felmérték, hogy milyen állapotba került az épület.
Fotó: Rab Zoltán
A helyszínen több mentőautó és rendőr volt, a robbanás nyomait a tűzoltók takarították el, a falból kirepült ablakkeretek a földön hevertek szanaszét. A szomszédos tömbházban is megrongálódott pár erkélyablak.
Fotó: Rab Zoltán
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
A 2026-os költségvetés előkészítését egy bizottság fogja segíteni, amelyet Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes irányít majd.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.
Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 19. és február 1. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Közel nyolcvan fogat gyűlt össze vasárnap a csíkjenőfalvi húsfeldolgozónál az első felcsíki lovasszán-ünnep megnyitóján, hogy mintegy nyolc kilométert megtéve eljussanak a csíkkarcfalvi közbirtokosság erdei házához.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) konzultál a tagjaival arról, hogy maradjanak-e kormányon a továbbiakban – nyilatkozta hétfőn az alakulat alelnöke, Lia Olguța Vasilescu.
A külügyminisztérium szerint román állampolgárok eddig nem kértek konzuli segítséget Románia külképviseletétől a csaknem 40 halálos áldozatot követelő spanyolországi vonatbaleset nyomán.
szóljon hozzá!