
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Robbanás történt egy marosszentgyörgyi épületben július 16-án. A detonációt nem követte tűz, illetve személyi sérülés sem történt. Egy, az ingatlanban tartózkodó férfi akkor elhagyta a megrongálódott lakást, majd napokkal később egy melléképületben megtalálták a holttestét.
2024. július 19., 20:022024. július 19., 20:02
A vizsgálatok szerint a robbanás pillanatában a lakásban egy 74 éves nő és egy 53 éves férfi tartózkodott. A robbanás nyomán csak az egyik helyiségben keletkezett anyagi kár, az esetet követően azonban a férfi elhagyta a lakást és nem tért vissza, illetve a rendőrség sem tudott kapcsolatba lépni vele, hogy kihallgassa. Utóbb, július 19-én a gernyeszegi rendőrőrsön jelentették, hogy egy marosszentgyörgyi ház melléképületében egy férfi felakasztott holttestére találtak. Mint kiderült, a keresett 53 éves férfi az illető. A hatóságok boncolás céljából elszállították a holttestet, az ügyben eljárás indult. A robbanás pontos körülményeinek feltárása még folyamatban van – tájékoztatott a rendőrség.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
Az elmúlt 24 órában hét riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 12 személynek nyújtottak segítséget - számolt be vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
A Csíki Székely Múzeum ismeretterjesztő előadássorozata ezúttal a XX. századi gazdasági összeomlások világába kalauzol: a hiperinflációs bankjegyek történetén keresztül idézi meg a két világháborút követő bizonytalanságot.
Ismeretlen elkövető rongálta meg a Csíkpálfalva határában levő útszéli keresztfát vasárnapra virradóra – adja hírül Facebook-oldalán a helyi Keresztelő Szent János Római Katolikus Plébánia.
Több ezren tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért szombat este a bukaresti Victoriei téren.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.