
Tizennyolc választmányitag- és négy elnökjelölt versenyez a tisztségekért – ismertették a hétfői sajtótájékoztatón
Fotó: Beliczay László
Óvások nem voltak, viszont a tizenkilencből csak tizennyolc választmányitag-jelölt dokumentációját hitelesítette az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének városi tisztújító bizottsága. Az elnökjelöltek közül mind a négyen részt vehetnek a február 27-i nyílt, állóurnás választásokon.
2022. január 31., 15:492022. január 31., 15:49
2022. január 31., 17:432022. január 31., 17:43
Az elnökjelöltek által delegált személyekkel közösen vizsgálták át a leadott dokumentációkat az elmúlt hét végén, lehetőséget biztosítva mindenkinek, hogy pótolja az esetlegesen hiányzó iratokat – fejtette ki egy hétfői sajtótájékoztatón Elekes Gyula, a tisztújító bizottság elnöke. Mint mondta,
Emiatt azonban nem érkezett óvás a bizottsághoz. Az elnökjelöltek esetében – Miklós Zoltán, a Haáz Rezső Múzeum igazgatója, Antal Lóránt szenátor, Imre Gábor, az Udvarhelyszéki Ifjúsági Egyeztető Tanács volt elnöke, Jakab Áron Csaba, a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetségének elnöke – nem voltak ilyen problémák. Dávid Endre, a bizottság másik tagja azt is megerősítette lapunknak, hogy idejében beérkeztek hozzájuk a szükséges dokumentációk mindenki esetében. A megválasztott személyek mandátuma 2026-ig lesz érvényben.
Sinka Arnold, a bizottság harmadik tagja arra emlékeztetett, hogy
Összesen öt szavazókörzetet határoznak meg: a Bocskai Házat, a nemlátók iskolájának átadott ingatlant, a Bethlen Gábor utcai unitárius templom szomszédságában található közösségi házat és a kadicsfalvi kultúrotthont; a Bethlen-negyedben még kérdéses a helyszínválasztás. Számítógépes rendszer fogja összesíteni a voksokat, amivel kizárják, hogy egy személy több körzetben is szavazzon. Természetesen minden helyszínen jelen lehet az elnökjelöltek egy-egy megbízottja.
Minden körzetbe 500–500 szavazólapot helyeznek, tehát mintegy 2500 személy részvételére készülnek.
Dávid Endre arról beszélt, hogy a helyi szervezet Facebook-oldalán lehetőséget biztosítanak a jelölteknek egy-egy bejegyzés közzétételére, amelyben a jövőképüket taglalhatják.
Mit tehetnek a választmányi tagok?
Összesen 35 választmányi tagja van az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének, amelyből 12 választható. Utóbbi tagok mellé a politikai alakulat elnöke – saját magát leszámítva – hattagú elnökséget nevesíthet. A program szerint a negyedévente ülésező választmány megléte fontos, hiszen velük kell konzultáljanak a párt színeiben megválasztott önkormányzati képviselők politikai kérdésekben. E csapat feladata például a helyi frakcióvezető nevesítése, valamint a képviselői jelöltlisták sorrendjének meghatározása is. Idén egyébként az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetében is tisztújítót kell tartsanak.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
1 hozzászólás