
Az ügyes ülésvezető, Sergiu Papuc és az elégedett polgármester, Soós Zoltán
Fotó: Haáz Vince
Jelentősen megnövelték Marosvásárhely idei költségvetését az uniós és kormánypályázatokból beérkező összegek, így a kedden elfogadott büdzsé 900 868 174 lej, ami 200 millióval több, mint egy évvel korábban.
2023. február 07., 16:222023. február 07., 16:22
Meglepően nyugodt hangulatban fogadták el kedden kora délután Marosvásárhely költségvetését. A volt városvezetés tagja, az örökös ellenkező
A szociáldemokrata Sebastian Pui kijelentette, hogy nem szavazza meg a költségvetést, mert nem ért egyet azzal, ahogy össze van állítva, míg a Szabad Emberek Pártjának tanácsosa, Adrian Mureșan két kisebb, 150 ezer lejes összeg rendeltetését kifogásolta. Ahhoz képest, hogy a korábbi években – mind a jelenlegi, mind pedig a korábbi városvezetés ideje alatt – órákig vitatták a költségvetést, idén ez,
A városháza honlapján is tanulmányozható dokumentum értelmében Marosvásárhely költségvetésében 382 millió lejt tesznek ki az uniós és kormányzati pénzalapok, valamint 156 millió lejt a visszaosztott összegek. Ami a pályázati pénzeket illeti,
de jelentős összegek vannak útfelújításokra, hőszigetelésre, oktatási intézmények korszerűsítésre is. Helyi alapból a befektetésekre – a kedden elfogadott költségvetés értelmében – 101 millió lej jut.
Rendkívüli tanácsülésen rendkívül gyorsan megszavazták a költségvetést
Fotó: Haáz Vince
Ami a kiadásokat illeti, míg tavaly a városházi alkalmazottak bérére 106 millió lejt költöttek el, idén erre a célra 124 millió lejt fogadtak el.
Több pénzből gazdálkodhat idén a helyi rendőrség (tavaly 14 millióból, idén 17 millióból), a Víkendtelep (tavaly 8 millióból, idén 14 millióból), de ugyanannyi pénzt kell beosztania, mintegy 10 milliót a marosvásárhelyi állatkertnek.
A költségvetés gyors megszavazásával elégedett volt Soós Zoltán polgármester is, aki a tanácsülésen elmondta, továbbra is nyitott az önkormányzati képviselők javaslataira, tanácsaira, és reméli, hogy sikeres éve lesz a városnak.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
szóljon hozzá!