
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére.
2023. december 02., 12:132023. december 02., 12:13
Az ANM szakemberei szerint szombat déltől vasárnap hajnali 3 óráig a Bánságban és Körösvidéken óránként 55–65 kilométeres sebességgel fújhat a szél. A Nyugati- és a Déli-Kárpátokban, majd este és az éjszaka folyamán a Keleti-Kárpátokban is 60–80 km/órás, 1700 méteres magasság fölött 90–100 km/órás széllökések várhatók – írja az Agerpres hírügynökség.
A sárga jelzésű riasztás Maros, Hargita, Kovászna, Máramaros, Beszterce-Naszód, Buzău, Vrancea, Bákó, Neamţ, Suceava, Prahova, Dâmboviţa, Brassó, Argeş, Vâlcea, Szeben, Fehér, Kolozs, Szilágy, Bihar, Arad, Temes, Krassó-Szörény, Hunyad, Mehedinţi és Gorj megyére érvényes.
Vasárnap 3 és 14 óra között a Keleti-Kárpátokban erősödik meg a szél, óránként 55–65 kilométeres, 1700 méter fölött 90–110 kilométeres sebességgel is fújhat. Ez a riasztás Maros, Hargita, Kovászna, Máramaros, Beszterce-Naszód, Buzău, Vrancea, Bákó, Neamţ és Suceava megyét érinti.
Vasárnapra virradóan lehűlés kezdődik, amely előbb a nyugati régiókban, majd az ország többi részén is érezhető lesz.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
szóljon hozzá!