
Vasárnaptól jó, ha kéznél lesz az esernyő. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Szombaton és vasárnap többnyire napsütéses, meleg időjárásra számíthatunk, húsvét másodnapján azonban fokozatosan lehűl a levegő, és esőzések várhatók – hivatkozik az Országos Meteorológiai Intézet szakértőjének jelentésére az Agerpres hírügynökség.
2017. április 14., 18:012017. április 14., 18:01
Szombaton az ország nagy részén melegebb lesz, mint április közepén általában. Időnként felhős lesz az ég, helyenként eshet, estére viszont nyugaton és délnyugaton beborul az égbolt, esőre és villámlásra kell számítani. Szombaton napközben 13 és 23 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg éjjel 1 és 11 Celsius-fok közötti értékek várhatók – jelenti Oana Păduraru meteorológus.
Vasárnap a délutáni órákig szép időre számíthatunk, ezt követően főként a nyugati, északi és központi országrészben változékonyra fordul az idő. Az ország több részén borús lesz az égbolt, esni fog,
Délen és délnyugaton melegebb lesz, mint az ország más részein, azonban villámlásra és akár jégesőre is számíthatnak az ott élők. A legmagasabb hőmérsékleti értékek 12 és 22 Celsius-fok között, a legalacsonyabbak pedig mínusz 1 és 11 Celsius-fok körül alakulnak.
Hétfőn, húsvét másodnapján országszerte lehűl a levegő, Románia egész területén esni fog, 9 és 17 Celsius-fok közötti csúcsértékek várhatók.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!