
Fotó: László Ildikó
Országszerte hideg, a reggeli és esti órákban fagyos időre, helyenként enyhe havazásra, több régióban erős szélfúvásra lehet számítani a következő napokban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnap közzétett egyhetes előrejelzéséből.
2025. február 09., 18:332025. február 09., 18:33
Hétfő reggeltől kedd reggelig hideg marad az idő, csak a Kárpátok vonulatán belüli térségekben lesz az ilyenkor megszokottnál némileg melegebb, de az éjszakák így is fagyosak lesznek helyenként Erdélyben és Moldvában. Az ég változóan felhős lesz, a keleti és délkeleti régiókban borús, de hószállingózás csak elszigetelten várható. A szél mérsékelt erővel fog fújni, napközben erősebben a Bánság déli részében és a tengerparton. Nappal mínusz 1 és plusz 9 Celsius-fok várható.
valamint mínusz 4 és mínusz 2 fok között a tengerparton, valamint a Nyugati-dombság vidékén. Elszigetelten ködképződésre és jegesedésre is számítani lehet – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Kedd reggeltől csütörtök reggelig továbbra is hideg, reggel és éjszaka fagyos marad az idő a keleti régiókban és medencékben. Az ég változóan felhős lesz, borúsabb a délnyugati területen, ahol hószállingózás is előfordulhat. A szél megélénkül a tengerparton és délnyugaton. A maximumok mínusz 1 és 9 fok, a minimumok a Keleti-Kárpátok medencéiben mínusz 16 és mínusz 13, a tengerparton és a nyugati dombvidéken mínusz 3 és mínusz 1 fok között alakulnak.
A meteorológusok szerint
így a hét végén a sokéves átlagnál magasabb hőmérsékleti értékekre lehet majd számítani. A hét utolsó két napján megnő a csapadék valószínűsége az ország nyugati, déli és középső részében.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
szóljon hozzá!