
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Egy Szeben megyei férfi kezén végeztek sikeres replantációs műtétet, miután munkahelyi balesetet szenvedett csütörtökön. A sérült végtagjának helyreállítását a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház sebészeti osztályán végezték.
2022. október 03., 17:412022. október 03., 17:41
A Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház közleménye szerint egy 33 éves Szeben megyei férfi munkahelyi baleset következtében levágta a jobb kezét csütörtökön 13 óra körül, majd a szebeni sürgősségi kórházból mentőhelikopterrel rögtön a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházba érkezett 15 órakor, nem sokkal azután pedig megkezdődött a replantációs műtét, amelyet Dr. Trâmbițaș Cristian plasztikai sebész, mikrosebész, Dr. Nyiri Emese szakorvos, valamint Dr. Sabou Laurențiu és Dr. Bálint Orsolya rezidens orvosok hajtottak végre.
A kórház sajtóközleménye szerint 10 órán át tartó beavatkozás sikeresen zárult, a beteget továbbra is felügyelet alatt tartják.
Az említett műtéten kívül a Sebészeti és Rekonstrukciós Mikrosebészeti Osztályon a hétvégén összesen nyolc esetben kellett ellátniuk sérülteket az osztály szakembereinek: láncfűrészes vágás, kutyaharapás, valamint égési sérülés következtében is műtétet hajtottak végre a marosvásárhelyi kórház osztályán – adja hírül a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház sajtóközleményében.
Ludovic Orban szerint Nicușor Dan államfő kezdeményezte az elnöki tanácsadói tisztségből való felmentését, miután volt egy kisebb nézeteltérésük Orban egyik nyilatkozata miatt.
Lesz-e pénz mezőgazdasági támogatásokra, lesz-e pénz aszfaltra? – ezekről a témákról és más fontos kérdésekről beszélt Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő a Rádió GaGának adott interjúban.
A koalícióban szerdán lezárják a tárgyalásokat a bírói és ügyészi különnyugdíjakkal kapcsolatos törvénytervezetről – jelentette ki kedden Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem tért haza kedden az iskolából egy 12 éves lány Marosvásárhelyen. Aki bármit tud róla jelezze a hatóságoknak.
Háromszintes, panorámakabinnal ellátott hegyi menedék építése kezdődik meg a Bodoki-hegységben. Kovászna Megye Tanácsa egy marosvásárhelyi építő céggel kötött szerződést a kivitelezésre.
Villanyoszlopnak ütközött egy személygépkocsi a Mikefalvához tartozó Abosfalván kedd délután. Az autóban utazók közül hárman sérültek meg, egyik életveszélyesen, őt helikopterrel szállították a marosvásárhelyi kórházba.
Sztrájkőrséget állnak szerdán az oktatási minisztérium épülete előtt a tanügyi szakszervezetek, amelyek szerint a kormány újabb jogszabályt készül elfogadni a tanügyben dolgozók fizetésének csökkentéséről.
Adománygyűjtő akciót szervez a Vöröskereszt Hargita megyei szervezete Csíkszereda több pontján november 22-23. között. A csomagokat karácsonyra a rászoruló családok közt osztják szét.
A megszokotthoz képest is igényesebb kivitelezésben, gazdagabb tartalommal rukkolt elő a Székely Kalendárium. A 2026. évre szóló kiadásból többek között az is kiderül, mire készül a székely Bonnie Tyler, és miben rejlik a székelyvarsági sajt titka.
Számos felvételt tett közzé a Meteoplus Facebook-oldal az ország különböző pontjairól, ahol a csapadék havazásba váltott át a lehűlés következtében.
szóljon hozzá!