
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A hajnali óráktól nincs villanyáram több, mint ezer marosvásárhelyi tömbházlakásban egy meghibásodás miatt. A helyszínen dolgozó munkások szerint a középfeszültségű hálózatban történt meghibásodás, és mivel a vezetékek a föld alatt vannak ezért hosszadalmas a javítás.
2022. július 04., 13:432022. július 04., 13:43
Hétfőn hajnalban, valamivel öt óra után jelezték az első fogyasztók, hogy villanyáram nélkül maradtak Marosvásárhelyen, a régi Tudor lakónegyedben. Az Electrica vállalat ügyeletesei beavatkoztak, de mint kiderült
Közben egyre többen jelezték a Moldova, Bucsin, Bazsalikom utcákból és a Tudor Vladimirescu utca egyik részéből, hogy náluk sincs áramszolgáltatás. Úgy tudjuk, hogy csaknem ezer lakrész volt 13 órakor is villanyáram nélkül. A szolgáltató ügyeletesei a helyszínen keresik a meghibásodást.
Nemcsak a régi Tudor lakótelepen, hanem az egész városban volt egy rövidebb áramszünet hétfőre virradóra, hiszen az Aquaserv vízszolgáltató arról számolt be, hogy emiatt leállt a városi vízüzem. Az áramszolgáltatás újraindítása után az üzem újra működött, de a reggeli, kora délelőtti órákban elszíneződött víz folyt a csapokon. Emiatt az érintetek elnézését kéri a szolgáltató.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!