
Megoldást találnának a vidéki tömegközlekedés kiábrándító helyzetére Maros megyében
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei vidéki tömegközlekedés elkövetkező négy évre történő megszervezésének a kérdésiről egyeztettek és döntöttek a megyei önkormányzati képviselők csütörtökön, a megyei tanács szeptemberi ülésén. Elhangzott, hogy a megyében 40 olyan útvonal van, amelyet egyetlen szolgáltató sem vállalt el, mert nem éri meg számukra utasokat szállítani azokon.
2021. szeptember 23., 15:592021. szeptember 23., 15:59
2021. szeptember 23., 18:092021. szeptember 23., 18:09
Tíz perc alatt megszavazták az első tizenegy határozattervezetet a Maros megyei tanácsosok, a vidéki tömegközlekedésről szóló tizenkettedik napirendi pontra viszont már több időt szántak, javaslatokat és aggodalmakat fogalmaztak meg.
Mint ismert, a vidéki tömegközlekedés megszervezése a megyei tanácsok hatáskörébe tartozik. Maros megyében idén év végéig kell megszervezzék a versenytárgyalást, amelyen az útvonalakat az elkövetkező négy évre odaítélik a jelentkező cégeknek. Az erre vonatkozó határozattervezet szerepelt az önkormányzat szeptemberi napirendi pontjai között. Az ülésen felszólaló önkormányzati képviselők szóvá tették, hogy
Elhangzott, hogy Maros megyében 91 község van és ezeket kell összekötni a nagyobb városokkal és a megyeszékhellyel. Jelenleg
Azt is nehezményezték a képviselők, hogy már két éves a tanulmány, amely alapján kidolgozták, hogy milyen útvonalakon és milyen rendszerességgel közlekedjenek a vidéki autóbuszok, és lehetséges, hogy az abban megjelenő adatok, utasszámok már elavultak. Kérték ugyanakkor, hogy
A felszólalásokra Péter Ferenc, a megyei önkormányzat elnöke reagált, aki kiemelte, hogy
Elismerte, hogy jelenleg a szakosztályon csak két alkalmazott van és ők nem tudják ellenőrizni azt, hogy milyen szolgáltatást nyújtanak a szállítók szerte a megyében. Mint kiemelte: kezdeményezni fogja, hogy
Arról is beszélt, hogy az elmúlt másfél év az ingázók és az utaztató cégeknek egyaránt nehézségeket okozott, hiszen utóbbiak utasok és bevételek nélkül maradtak.
Péter Ferenc arról is beszélt, hogy úgy állították össze a feladatfüzetet, amely alapján év végéig meghirdetik az új útvonalakat, hogy az
Az eddigi útvonalankénti közbeszerzés helyett csomagokat állítottak össze, amelyekben nagyon jó és kevésbé nyereséges útvonalak is vannak. Azt remélik, hogy így a kevésbé vonzó útvonalakra is sikerül utasszállító céget találni.
A megyei önkormányzati képviselők végül egyöntetűen megszavazták a vidéki tömegközlekedésre vonatkozó határozattervezetet, reményüket fejezve ki, hogy az elkövetkező négy évben javulni fog ez a fontos közszolgáltatás.
A kormány keddi rendkívüli ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezet végső formáját, módosítások nélkül – jelentette be a kormányszóvivő.
A SMURD csapatai 4537 sürgősségi helyzetben levő személynek nyújtottak orvosi segítséget a december elsejei hosszú hétvégén.
Medve tévedt hétfőn este a brassói Coresi bevásárlóközpont parkolójába, illetve az üzletek elé.
A hagyomány folytatódik: a tavalyi után idén is látványos érkezéssel készül a Rádió GaGa Mikulása Székelyudvarhelyen.
A Székely Hadosztály a bátorság, a helytállás, az összefogás jelképe – hangsúlyozta a Magyarságkutató Intézet főigazgatója azon hétfői pódiumbeszélgetésen, amely a székely katonák 1918–1919-es szerepvállalásáról szólt.
Belügyminisztériumi egységek tartottak fáklyás felvonulást hétfőn este a december elsejei nemzeti ünnep alkalmából Csíkszeredában. Fotókon mutatjuk.
Bántalmazása miatt feljelentést tett a rendőrségen az a személy, aki hétfőn Gyulafehérváron azt kiáltotta Călin Georgescunak, hogy „Mars Moszkvába!”.
Szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedden reggel kilenc és délután két óra között a székelyudvarhelyi Kamilla utcában – közli a Harvíz vállalat.
Több mint 20 ezer ember vett részt hétfőn, Románia nemzeti ünnepén a gyulafehérvári katonai parádén, amelyen több mint ezer katona, tűzoltó, rendőr, kadét és Romániában állomásozó lengyel katona vonult fel.
55 éves korában, váratlanul elhunyt Kálloy Molnár Péter. Halálhírét először az Alma Együttes Facebook-oldalán közölték, ezt később magyarországi lapoknak többen is megerősítették.
szóljon hozzá!