
Fotó: Borbély Fanni
Visszatérő probléma, hogy Csíkszereda egyik legnagyobb hulladékgyűjtő pontjánál a Decemberi Forradalom utcában rendszeresen „túltermelődik” a szemét, hiába szállítják el gyakran. A gondot az okozza, hogy máshonnan is sokan odahordják a szemetüket.
2025. január 21., 12:372025. január 21., 12:37
2025. január 21., 14:542025. január 21., 14:54
„Este, éjszaka többen érkeznek autóikkal, megállnak, kiveszik a zsák szemetet, és dobják ki a tárolókba, vagy azok mellé, és hajtanak tovább. Egy alkalommal meg is szólítottam egyiküket, aki elszégyellte magát, azóta nem láttam.
– panaszolta el a Székelyhonnak egy közelben lakó.
A csíkszeredai Decemberi forradalom utcai parkolónál lévő hulladékgyűjtő-pontról van szó, a város egyik legnagyobb gyűjtőpontjáról. Vasárnap ismét jelentős mennyiség gyűlt fel, „folyt ki a szemét a tárolókból”.
Kidobott plüssmaci. Nem lenne ott keresnivalója. Illegális szemétlerakásnak minősül, ha a földre dobják
Fotó: Borbély Fanni
Pál Tamás, a csíkszeredai hulladékkezelő Eco-Csík Kft. igazgatója a témában érdeklődésünkre elmondta, hogy az adott helyszínről naponta elhordják a szemetet, sőt naponta kétszer-háromszor visszatérnek a munkatársaik takarítani, kivéve vasárnap. Innen átlagban egy ürítéskor hozzávetőleg 12 köbméter hulladékot szállítanak el.
– mondta. Hozzátette, sajnos nem csak erre a helyszínre jellemző ez, hogy máshonnan is odahordják a hulladékokat, hanem a város több gyűjtőpontjánál hasonló a jelenség, csak valamiért a szóban forgó hely kedveltebb ilyen szempontból, talán azért, mert autóval könnyebben meg lehet közelíteni.
– tette hozzá. Mint megjegyezte, a guberálás csak rátesz a rossz helyzetre egy lapáttal, az ellen is szélmalomharc folyik.
Fotó: Borbély Fanni
Kitért arra is, hogy jelenleg átmeneti állapotban van a Decemberi forradalom utcában a gyűjtőpont, hiszen

Megérkeztek az első digitális hulladékgyűjtő konténerek Csíkszeredába, ezek telepítése a helyszínek előkészítésével párhuzamosan történik. A rendszert idén be kell üzemelni, de még sok a kérdőjel az akadálytalan működtetést, használatot illetően.
Mint ismert, tavaly év végén megérkeztek az első digitális hulladékgyűjtő konténerek Csíkszeredába, a városvezetés két pályázatból szerzi be a több mint száz ilyen okos konténert, amelyeket a város több pontján szerelnek majd fel.
Újra meghirdeti a nemzetpolitikai államtitkárság a Szülőföldön Magyarul Programot, amelyre keddtől lehet jelentkezni – mondta Nacsa Lőrinc a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
Székelyföldre érkezik a Székely menyasszony című kiállítás, amely március 20-tól lesz látogatható Sepsiszentgyörgyön, majd április 29-től Csíkszeredában.
Közvitára bocsátotta kedden az oktatási minisztérium a 2026-2027-es tanévre vonatkozó bölcsődei és óvodai beiratkozások rendjét.
A pénzügyminisztérium elkészítette az üzemanyagárakkal kapcsolatos elemzését, és a kormány „a következő napokban” várhatóan dönteni fog a következő lépésekről – nyilatkozta egy keddi sajtóeseményen Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságaiban folytatódik kedden a 2026-os állami költségvetés tervezetének vitája.
3 hozzászólás