Hirdetés
Hirdetés

Rendszeresen „kifolyik” a szemét az egyik csíkszeredai lakónegyed kukáiból

•  Fotó: Borbély Fanni

Fotó: Borbély Fanni

Visszatérő probléma, hogy Csíkszereda egyik legnagyobb hulladékgyűjtő pontjánál a Decemberi Forradalom utcában rendszeresen „túltermelődik” a szemét, hiába szállítják el gyakran. A gondot az okozza, hogy máshonnan is sokan odahordják a szemetüket.

Barabás Hajnal

2025. január 21., 12:372025. január 21., 12:37

2025. január 21., 14:542025. január 21., 14:54

„Este, éjszaka többen érkeznek autóikkal, megállnak, kiveszik a zsák szemetet, és dobják ki a tárolókba, vagy azok mellé, és hajtanak tovább. Egy alkalommal meg is szólítottam egyiküket, aki elszégyellte magát, azóta nem láttam.

Idézet
Mindenesetre gyakori, hogy falvakról is ide hordják a lomtalanításból származó hulladékukat”

– panaszolta el a Székelyhonnak egy közelben lakó.

Hirdetés

A csíkszeredai Decemberi forradalom utcai parkolónál lévő hulladékgyűjtő-pontról van szó, a város egyik legnagyobb gyűjtőpontjáról. Vasárnap ismét jelentős mennyiség gyűlt fel, „folyt ki a szemét a tárolókból”.

Kidobott plüssmaci, edények, fekete zsákokba rejtett háztartási hulladékok, mindenféle lim-lom hányódott a konténerek mellett.

Kidobott plüssmaci. Nem lenne ott keresnivalója. Illegális szemétlerakásnak minősül, ha a földre dobjá Galéria

Kidobott plüssmaci. Nem lenne ott keresnivalója. Illegális szemétlerakásnak minősül, ha a földre dobják

Fotó: Borbély Fanni

Szélmalomharcban a szolgáltató

Pál Tamás, a csíkszeredai hulladékkezelő Eco-Csík Kft. igazgatója a témában érdeklődésünkre elmondta, hogy az adott helyszínről naponta elhordják a szemetet, sőt naponta kétszer-háromszor visszatérnek a munkatársaik takarítani, kivéve vasárnap. Innen átlagban egy ürítéskor hozzávetőleg 12 köbméter hulladékot szállítanak el.

Folyamatosan problémát okoz az illegális hulladéklerakás, mert az autóból legtöbb esetben ledobják a földre, s így a lakók nem tudják megközelíteni a tárolókat. Emiatt alakul ki a káosz”

– mondta. Hozzátette, sajnos nem csak erre a helyszínre jellemző ez, hogy máshonnan is odahordják a hulladékokat, hanem a város több gyűjtőpontjánál hasonló a jelenség, csak valamiért a szóban forgó hely kedveltebb ilyen szempontból, talán azért, mert autóval könnyebben meg lehet közelíteni.

Idézet
Kérjük az ott lakókat, hogy amennyiben látják, hogy autóval hordják oda a szemetet, fényképezzék le, hogy tudjuk a feljelentést megtenni a hatóságok felé, hiszen illegális hulladéklerakásról van szó, és másként nehéz azonosítani a tetteseket”

– tette hozzá. Mint megjegyezte, a guberálás csak rátesz a rossz helyzetre egy lapáttal, az ellen is szélmalomharc folyik.

•  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Fotó: Borbély Fanni

Kitért arra is, hogy jelenleg átmeneti állapotban van a Decemberi forradalom utcában a gyűjtőpont, hiszen

ide is okos hulladéktárolókat szerelnek fel, amellyel remélhetőleg visszaszorítanák az illegális hulladéklerakás jelenségét.

korábban írtuk

Elkezdték telepíteni a digitális hulladékgyűjtőpontokat Csíkszeredában
Elkezdték telepíteni a digitális hulladékgyűjtőpontokat Csíkszeredában

Megérkeztek az első digitális hulladékgyűjtő konténerek Csíkszeredába, ezek telepítése a helyszínek előkészítésével párhuzamosan történik. A rendszert idén be kell üzemelni, de még sok a kérdőjel az akadálytalan működtetést, használatot illetően.

Mint ismert, tavaly év végén megérkeztek az első digitális hulladékgyűjtő konténerek Csíkszeredába, a városvezetés két pályázatból szerzi be a több mint száz ilyen okos konténert, amelyeket a város több pontján szerelnek majd fel.

Hirdetés

Hirdetés
3 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 11., kedd

Gyalogosokat gázolt halálra egy autó Brassó központjában

Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).

Gyalogosokat gázolt halálra egy autó Brassó központjában
Hirdetés
2026. augusztus 11., kedd

Esti földrengés Sepsiszentgyörgy közelében

A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Esti földrengés Sepsiszentgyörgy közelében
2026. augusztus 11., kedd

A román államfő gratulált Baka Andrásnak a megválasztásához

Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.

A román államfő gratulált Baka Andrásnak a megválasztásához
2026. augusztus 11., kedd

Bázist nyit és új járatokat indít Brassóból a Wizz Air

Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.

Bázist nyit és új járatokat indít Brassóból a Wizz Air
Hirdetés
2026. augusztus 11., kedd

Közvetlen repülőjárat indul Bukarestből Pekingbe

A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.

Közvetlen repülőjárat indul Bukarestből Pekingbe
2026. augusztus 11., kedd

Csökkenteni kell az ivóvízfogyasztást Gyergyószéken – egy-két héten belül korlátozások is jöhetnek

A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.

Csökkenteni kell az ivóvízfogyasztást Gyergyószéken – egy-két héten belül korlátozások is jöhetnek
2026. augusztus 11., kedd

Az észak-erdélyi autópálya újabb szakaszát adták át a forgalomnak

Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.

Az észak-erdélyi autópálya újabb szakaszát adták át a forgalomnak
Hirdetés
2026. augusztus 11., kedd

Pokolian drága triciklik, amiket használni kellene

Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.

Pokolian drága triciklik, amiket használni kellene
2026. augusztus 11., kedd

Baka András: az elmúlt évek legsúlyosabb következménye a magyar társadalom mély megosztottsága

A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.

Baka András: az elmúlt évek legsúlyosabb következménye a magyar társadalom mély megosztottsága
2026. augusztus 11., kedd

90 „fekete mentős” videót távolíttatna el a TikTokról a CNA

Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.

90 „fekete mentős” videót távolíttatna el a TikTokról a CNA
Hirdetés