
Fotó: Pinti Attila
Több, mint 40 rendőr vett részt a Maros megyei Csatófalván tartott átfogó ellenőrzési akcióban, amelybe közrendvédelmi, közlekedési, bűnügyi és gazdasági nyomozói kapcsolódtak be.
2024. november 08., 20:272024. november 08., 20:27
Az akció részeként a rendőrök 129 személyt igazoltattak, valamint körülbelül 90 járművet ellenőriztek.
Ezek közül 26 bírságot a közlekedési szabályok megsértéséért, két üzletnél pénztárgép-használat kötelezettség elmulasztásáért, és egy bírság a társadalmi együttélési szabályok megszegéséért szabtak ki.
Ezenkívül a rendőrség 1200 lej készpénzt is lefoglalt.
A közlekedésbiztonsági intézkedések részeként a rendőrök egy vezetői engedélyt bevontak, továbbá három jármű forgalmi engedélyét is visszavonták.
A rendőrség folytatni fogja az ilyen jellegű megelőző és ellenőrző tevékenységeket Maros megye egész területén.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtotta a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
A rendőrség egyetlen nap alatt közel 400 szabálysértést állapított meg a vasúti átjáróknál – idézi a Román Rendőrség közleményét az Agerpres.
Egy csereháti terület megvásárlását kezdeményezte soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat, ahol ifjúsági lakásokat építenének a közeljövőben. Emellett az Eötvös József Szakközépiskola felújításával kapcsolatban is történt némi előrelépés.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) még kedden beterjeszti a parlamentbe az Ilie Bolojan vezette kormány elleni közös bizalmatlansági indítványát.
Lecsökken a kezdő és a tapasztalt pedagógusok bére közti különbség, és éppen a nagy pályarégiséggel rendelkezők járnak rosszul, ha jelenlegi formájában véglegesítik az új egységes bértörvénytervezetet. Az érdekvédelem általános sztrájkra készül.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
szóljon hozzá!