
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Hídfőnek ütközött egy alkoholos befolyás alatt vezető férfi Kecsetkisfalud közelében, de rajta kívül fél tucat ittas sofőrt igazoltatott a rendőrség Hagita megyében hétvégén – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2025. február 17., 15:002025. február 17., 15:00
Több alkoholos befolyásoltság alatt lévő sofőr is rendőrkézre került hétvégén Hargita megyében: egy 24 éves, Kovászna megyei fiatalembert Csíkszeredában intettek megállásra a közlekedésrendészek szombat hajnalban, az ellenőrzés során kiderült, nem rendelkezik jogosítvánnyal, ráadásul a leheletében 0,49 mg/liter légalkoholszintet mutatott az alkoholszonda.
A hatóságok mintegy 230 szondáztatást végeztek el szombatról vasárnapra virradóra, nem eredménytelenül. Például Gyergyóholló településen ittas vezetésen kaptak egy 36 éves férfit, az ő leheletében 0,57 mg/liter légalkohol-szintet mért az alkoholszonda, később egy Maroshévízen autózó, 32 éves férfinél pedig 0,62 mg/l légalkohol-szintet.
Szintén vasárnap a Salamás községi Kerekfenyő településen ellenőriztek egy 42 éves férfit, aki 0,92 mg/liter légalkohol-szintet „lehelt”.
Egy 46 éves férfi szombaton a 35-ös községi úton Kecsetkisfalud irányából a 13A jelzésű országút felé haladt, amikor elvesztette uralmát a járműve felett, és egy hídfőnek ütközött.
Alkoholszondás vizsgálatot is végeztek, amely 0,73 mg/liter légalkohol-szintet mutatott a leheletében.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
Egy személy meghalt, kettő megsebesült a szerda reggel az A1-es autópályán, a Hunyad megyei Piski (Simeria) közelében történt közúti balesetben, amelyben egy személygépkocsi és egy nyergesvontató ütközött egymásnak.
Ismét mínusz 21 fok alá csökkent a hőmérséklet szerdára virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban tizedre pontosan ugyanakkora fagyot mértek, mint pár nappal korábban, Csíkszeredában pedig picivel még hidegebb is volt, mint a hétvégén.
Majdnem harmadával nőtt a felső légúti megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten Hargita megyében. A kórházi kezelésre szorulók száma viszont enyhén csökkent.
A román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad keddi nagyszebeni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy fel kell készíteni a lakosságot az ország védelmével kapcsolatos feladatok ellátására.
Egy Bákó megyei férfit hivatalosan arról értesítette a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC), hogy elhunyt, és emiatt elveszítette egyes jogosultságait, miközben az érintett, Eugen Popa, él és jó egészségnek örvend.
Szigorúbb feltételekhez kötné a mezőgazdasági támogatások igénylését az állam. Egy közvitán lévő törvénytervezet szerint a helyiadó-tartozással rendelkező gazdák nem kaphatják majd meg a támogatásigényléshez szükséges egyik legfontosabb igazolást.
A kormány még nem döntött a roncsautóprogram idei sorsáról – jelentette ki kedden Ploiești-en a környezetvédelmi alapkezelő (AFM) elnöke.
A romániai gazdák követelik az Európai Unió és a Mercosur-államok közötti kereskedelmi megállapodás hatályba lépésének elhalasztását mindaddig, amíg a mezőgazdasági szakmai szervezetek a hozzájárulásukat adják az egyezményhez.
szóljon hozzá!