
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Egy személy halálával járó közlekedési baleset történt csütörtökön a Temesvár és Lugos közötti autópályaszakaszon. A Temes megyei rendőrség közlése szerint az áldozat a bukaresti magyar nagykövetség diplomatája.
2024. augusztus 29., 15:382024. augusztus 29., 15:38
2024. augusztus 29., 16:312024. augusztus 29., 16:31
Zoriţa Mircov rendőrségi szóvivő az Agerpres hírügynökségnek elmondta, hogy a balesetet egy fával megrakott nyerges vontató okozta, amelyik a szalagkorlátot áttörve a szemközti forgalmi sávokra sodródott, és több személygépkocsival ütközött. Egy Magyarországon bejegyzett, diplomata rendszámú autó utasa a helyszínen életét vesztette.
Rendőrségi források szerint a halálos áldozat a bukaresti magyar nagykövetség diplomatája.
Utóbb a Temes megyei rendőrség arról tájékoztatott, hogy a Temesvárról Lugos irányába tartó kamion gumidefektet kapott, átsodródott a szemközti forgalmi sávba, majd frontálisan ütközött egy személygépkocsival, amelyet egy 60 éves férfi vezetett. A nyerges vontató két további járművel is ütközött. A 60 éves férfi a balesetben életét vesztette.
A rendőrség gondatlan emberölés gyanújával vizsgálódik az ügyben.
A Magyar Nemzet úgy tudja, hogy Vágó Ferenc bukaresti magyar konzul veszítette életét a súlyos baleset következtében.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.