
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Több mint kétszáz személyt igazoltattak, több esetben bírságokat osztottak ki, és egy ittas sofőrt is tetten értek tegnap éjjel a rendőrök Madéfalván. A nagyszabású ellenőrző akcióról a Hargita megyei rendőrség tájékoztatott.
2025. április 12., 12:382025. április 12., 12:38
A rendőrség beszámolója szerint péntek éjjel négy bírságot szabtak ki, összesen 13 830 lej értékben.
Kettőt közlekedési szabályok megszegése,
egyet a közrend megzavarása,
egyet pedig a pénztárgépek használatára vonatkozó szabályok megszegése miatt.
Az ellenőrzés alkalmával egy ittas gépjárművezetőt is azonosítottak.
A rendőrség hangsúlyozta, hogy hasonló ellenőrzések a következő időszakban is folytatódnak a közrend és közbiztonság megerősítése céljából.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
1 hozzászólás