
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nem állt meg a rendőrök jelzésére, továbbhajtott, majd megrongálta az őt üldöző hatósági autót egy alkohol befolyása alatt lévő csíkszentmártoni férfi vasárnap este.
2018. május 14., 16:132018. május 14., 16:13
A járőröző rendőrök vasárnap este a Csíkcsekefalván átvezető 130-as számú községi úton egy bejegyezetlen motorkerékpárra lettek figyelmesek, a motoros azonban a rendőrautó fény- és hangjelzései ellenére továbbhajtott – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A motorost Csíkszentmártonig üldözték, akkor a férfi egyensúlyát vesztve elesett, a hatósági autót is megrongálva. Mint kiderült, a 42 éves csíkszentmártoni B. Z. személyében azonosított motoros nem rendelkezett jogosítvánnyal, a járműve sem volt forgalomba íratva, az alkoholszondás vizsgálat szerint pedig 0,37 mg/liter légalkohol-koncentrációval ült „nyeregbe”.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Medve jelenlétét jelezték vasárnap este az Oroszhegy községhez tartozó Tibódban, valamint Maroshévízen.
1943-ban április vége és május vége között szállították haza a keleti frontról a januári doni katasztrófa után megmaradt magyar katonákat. Nagy József történészt a veszteségekről, a székely részvételről és a román „hallgatás” okáról kérdeztük.
Nicușor Dan vasárnap a Facebook-oldalán bejelentette, hogy Geran-2 típusú orosz drón zuhant le péntek hajnalban Galacon.
szóljon hozzá!