
A maszkos férfit keresték a rendőrök is. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Marosvásárhelyen az egyetemi bentlakások környékén a rendőrség a hallgatókkal közösen kereste kedden éjjel azt a fekete símaszkos férfit, akiről bejelentés érkezett.
2024. december 04., 14:342024. december 04., 14:34
Fekete símaszkos férfit láttak a város különböző részein – jelent meg kedden este az egyik marosvásárhelyi közösségi oldalon, és egy fényképet is csatoltak a figyelmeztetéshez, ám azon nem lehetett beazonosítani, hogy pontosan hol is készült. Mi több, egy személygépkocsiról is írtak, amellyel közlekedik az ismeretlen.
A Maros megyei rendőrség szerdán délben közleményben reagált az esetre, tudatva, hogy december 3-án éjfél előtt fél órával bejelentés érkezett a rendőrségre, amely szerint
A helyszínre kiszállt hatósági egység több fiatallal találkozott, akik szintén a símaszkos férfit keresték, de egyikük sem tudott semmi konkrét információval szolgálni a maszkos kiléte vagy holléte felől. A környéket átfésülték, a bejelentőt pedig sem sikerült azonosítani és visszahívni sem.
A rendőrség ugyanakkor hangsúlyozta, a közösségi oldalakon megjelentekkel ellentétben korábban nem volt símaszkos férfira vonatkozó bejelentés, sem vizsgálódás Marosvásárhelyen. Arra kérnek mindenkit, ha gyanús, veszélyesnek ítélt személyt látnak, ilyen eseményről tudnak beszámolni, akkor jelentsék azt a rendőrségen vagy a sürgősségi hívószámon.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
szóljon hozzá!