
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Nem állt meg a rendőri jelzésre, végül egy villanyoszlopnak ütközött egy sofőr Gyergyószárhegyen vasárnap délután 3 óra körül. Mint kiderült, az illető nem véletlenül fogta menekülőre, amikor a rendőrök meg akarták állítani.
2025. március 10., 15:102025. március 10., 15:10
A 19 éves külföldi állampolgár a 13-as jelzésű községi úton közlekedett személygépkocsijával, amikor a rendőrök megállásra intették. A fiatal azonban a rendőri jelzés ellenére
A rendőri ellenőrzés során kiderült, hogy a fiatal sofőr nem hiába fogta menekülőre, ugyanis nem volt vezetői engedélye, ráadásul az általa vezetett gépjármű sem volt bejegyezve.
Az illetőt 24 órára őrizetbe vették a rendőrök, ugyanakkor jogosítvány nélküli vezetés valamint bejegyzetlen gépjárművel való közlekedés miatt eljárást indítottak ellene – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
szóljon hozzá!