Helyszínelő rendőrök a 12A jelzésű országúton. Ezen a héten a megelőzés népszerűsítésére fókuszálnak. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Több érdekes programmal várja a csíkszeredaiakat a megyei rendőrség a bűnmegelőzés hetén: az érdeklődők többek között speciális szemüvegek segítségével próbálhatják ki, milyen alkohol vagy más tudatmódosító szer hatása alatt autót vezetni.
2017. október 02., 16:502017. október 02., 16:50
Bűnmegelőzési hetet tart a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, a péntekig tartó akció részletes programját hétfőn sajtótájékoztatón ismertette Constantin Mihalache, a megyei főkapitányság parancsnoka, Ionescu Manuela, a megyei rendőrség bűnmegelőzési osztályának koordinátora, valamint Gheorghe Filip rendőrségi szóvivő. A bűnmegelőzési hetén péntekig érdekes programokkal várják a lakosságot,
Hétfő délután Barabás Réka színésznő közreműködésével a családon belüli erőszak témájában pantomim előadást tartanak 18 órától a Csíki Játékszín Hunyadi László Kamaratermében. Az előadást tematikus beszélgetés követi egy klinikai pszichológussal, majd különböző nyereményeket sorsolnak ki a résztvevők között.
Míg a hétfői nap központi témája a fiatalkori bűnözés megelőzése volt, kedden a kiskorúak áldozattá válásának megelőzésére fektetik a hangsúlyt. Mivel mindkét téma a fiatalokhoz kapcsolódik, a rendőrök úgy döntöttek, csoportosítják őket, és kedden a megye több iskolájába is ellátogatnak, hogy személyesen találkozzanak a célcsoportjukkal. Ionescu Manuela hozzátette, a megyei rendőrség bűnmegelőzési osztályának képviselői
10 óra 40 perctől a Márton Áron Főgimnáziumban, 13 órától pedig az Octavian Goga Főgimnáziumban tapasztalhatják meg a diákok, hogy milyen akadályokkal találhatják szemben magukat alkohol vagy kábítószerek hatása alatt. A rendőrök speciális szemüvegeket biztosítanak számukra, amelyek úgy torzítják a látást, mintha az előbb említett tudatmódosító szerek hatása alatt állnának. Több kategóriájú szemüveg is van, ezek által a tudatmódosítók okozta zavar több fokozatát is érzékeltetni tudják. A diákok a speciális szemüvegek viselése közben különböző feladatokat kell elvégezzenek, például egyenesen kell járjanak, vagy el kell kapjanak egy feléjük dobott labdát.
Szerda a lakásokba való betörés megelőzésének napja, a rendőrség az akció során főként a technikai megelőzésre fekteti a hangsúlyt. A csíkszeredai Dedeman barkácsáruház udvarán 11 órától érdekes tájékoztatókat tartanak arról, hogy miként és milyen ürüggyel jutnak be a betörők a lakásokba, továbbá bemutatják a különböző védelmi felszereléseket, például riasztókat és kamerákat.
a győztesek az említett technikai eszközöket vihetik haza. Csütörtök a családon belüli erőszak megelőzésének napja lesz, a szervezők előzőleg a hétfői előadást is erre a napra tervezték, ám mivel foglalt volt a terem, korábban kellett bemutatniuk a pantomimjátékot. Csütörtökön továbbá a csíkszeredai készruhagyár női alkalmazottainak tartanak előadást a jogaikról, hiszen, mint a sajtótájékoztatón elhangzott,
Az akció zárónapján, pénteken a közúti balesetek megelőzése kerül a középpontba. Ezúttal az autóvezetőknek is lehetőségük lesz kipróbálni a speciális szemüvegeket, amelyek az alkoholos befolyásoltsághoz hasonló tüneteket idézik elő. A rendőrök a Szabadság téren alakítanak ki egy pályát, ahol 12 órától sofőriskolás járművekkel, egy gépjárművezető-oktató kíséretében az érdeklődők kipróbálhatják, milyen a speciális szemüvegekkel vezetni. Emellett a gyalogosok is kipróbálhatják a Hargita megyében először bemutatott szemüvegeket.
Küldetésről tért vissza egy rendőr, amikor szemtanúja volt egy súlyos balesetnek: egy haszongépjármű felborult és a sofőr a járműbe szorult. A rendőr azonnal közbelépett.
Egy áru- és egy személyszállító kisbusz ütközött csütörtök délután az A1-es autópályán, a balesetben tizenegy személy érintett.
Az uniós források befagyasztása egy adott tagállam esetében nagyon hosszú folyamat, és Románia nem fog ebbe a helyzetbe kerülni – jelentette ki csütörtökön Tánczos Barna pénzügyminiszter.
A telefon rendszerint éjjel csörren – a sürgősségi osztályról hívják Dr. Adrian Dobrică mellkassebészt: műteni kell. A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 15 éve hozták létre a mellkassebészetet, ennek apropóján szimpózium volt csütörtökön.
Amerikai vendéget fogad a Mathias Corvinus Collegium Csíkszeredában. Charles Yockey kutatóként tevékenykedett Budapesten, a beszélgetésen visszatekint, hogy az elmúlt egy évben hogyan alakult a magyar társadalomról és Európáról alkotott képe.
Versenyvizsgát hirdet az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) három meghatározott idejű IT-szakértői állás betöltésére; a felajánlott bruttó fizetés összege az országos bruttó átlagbér ötszöröse: 43 100 lej (nettó: 25 213 lej).
Új útvonalat iktatott kínálatába a Brassó-Vidombáki nemzetközi repülőtér: októbertől Nürnbergbe is közvetlen járattal lehet repülni, a jegyek árusítását már meg is kezdte a Wizz Air légitársaság.
Ilie Bolojan ügyvivő államelnök csütörtökön kihirdette a törvényt, amely szerint a helyi önkormányzatok hozzájárulhatnak az alárendeltségükben levő kórházak működési és személyzeti költségeihez.
Szexuális erőszak és tisztség szexuális visszaélésre történő felhasználásának gyanúja miatt őrizetbe vette a rendőrség a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat orvosigazgatóját.
Tilos a választáson felvételeket készíteni a szavazólapról, az önállóan szavazni képtelen választóknak pedig joguk van kísérővel voksolni – többek között ezek a szabályok érvényesek az elnökválasztás vasárnapi második fordulójában.
szóljon hozzá!