
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Rendőrautóval ütközött egy személyautó péntek délután Csíkmadaras határában. Egy rendőr megsérült.
2020. december 25., 19:322020. december 25., 19:32
2020. december 25., 21:042020. december 25., 21:04
Pénteken délután négy után nem sokkal egy balánbányai illetőségű, 26 éves fiatalember autójával hazafelé tartva az E578-as jelzésű európai úton, Csíkrákos és Csíkmadaras között áttért a menetirányával ellentétes sávra, ahol összeütközött egy szabályosan közlekedő rendőrségi járművel – tájékoztatott Gheorghe Filip.
Fotó: Hargita megyei rendőrség
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől származó információk szerint a balesetben a hatósági járműben ülő rendőr szenvedett sérüléseket. Mint a vizsgálatokból kiderült, egyik járművezető sem volt alkohol befolyása alatt, az ügyben eljárást indítottak.
Mint utólag közölték, a rendőr ügyeletben volt, éppen a központ felé tartott egyedül.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
2 hozzászólás