
Fotó: Pinti Attila
Egy rendőrautó is érintett lehetett abban a múlt héten Csíkszereda Székelyudvarhely felőli kijáratánál történt közúti balesetben, amely során egy teherautó lesodródott az úttestről és felborult.
2020. június 09., 15:232020. június 09., 15:23
2020. június 09., 15:242020. június 09., 15:24
Egy fékezést követően lesodródott az úttestről majd felborult múlt kedden egy Székelyudvarhely irányából Csíkszereda felé haladó, kőszállító teherautó – számoltunk be korábban. A balesetet követően több arra vonatkozó észrevétel és panasz is érkezett hozzánk, amelyek szerint

Lesodródott az úttestről és felborult egy teherautó Csíkszereda nyugati, Székelyudvarhely felőli kijáratánál kedden délután. A hatósági helyszínelés, majd az átfogó kiemelési akció miatt hosszú ideig csak egyik sávon közlekedhettek az autók a 13A jelzésű országút érintett szakaszán.
Az eset részleteiről érdeklődni próbáltunk az érintett cég vezetőjétől, de nem kívánt nyilatkozni. Ezt követően a rendőrséghez fordultunk kérdéseinkkel, akik nyitottan fogadták a megkeresést.
Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta, tud az esetről, mi több, egy videofelvételt is látott róla, amelyen látszik, hogy
Ez viszont nem jelenti azt a szóvivő szerint, hogy kollégái hibáztak, hiszen éppen egy, a 112-es egységes segélyhívószámra érkező riasztáshoz siettek, illetve használták a megkülönböztető jelzéseket. Ezáltal az,
Kiemelte: egy járművezetőnek folyamatosan figyelnie kell minden irányba, és felkészültnek kell lennie, hogy reagálni tudjon a váratlan helyzetekre, és irányítása alatt kell tartania a járművet.
Egyelőre nem tisztázottak a körülmények, de vizsgálatokat folytatunk az ügyben” – szögezte le a szóvivő.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
1 hozzászólás