
Fotó: Info Trafic Târgu Mureș/Facebook
Gyorshajtót akart megállásra bírni egy rendőregység a Maros megyei Disznajónál, ám mivel a rendőrautó áttért a menetirányával ellentétes sávra, egy másik jármű beléjük rohant. A balesetben hárman sérültek meg.
2019. november 15., 22:232019. november 15., 22:23
Súlyos közúti baleset történt pénteken este Maros megyében, a Marosvécs községhez tartozó Disznajón. A tűzoltóságtól kapott értesítés szerint két autó ütközött, az egyikük rendőrautó volt.
A tűzoltók beszámolója szerint három sérült volt, ketten enyhébben, egy személy pedig súlyosan sérült, őt a helyszínre érkező mentősök a kórházba szállították.
Az Info Trafic Târgu Mureș Facebook-csoportban szemtanúk azt állították, hogy
A Székelyhon érdeklődésére a Maros megyei rendőrség sajtószóvivője, Emanuela Farcaș elmondta, hogy két közlekedési rendőr egy sebességmérővel felszerelt autóval a Szászrégen – Maroshévíz közötti útszakaszon közlekedett, amikor a megengedettnél nagyobb sebességgel közlekedő gépkocsit azonosítottak a forgalomban,
A balesetben a két rendőr és a szembejövő nekik ütközött autó vezetője sérült meg.
Az ügyben kivizsgálást indítottak, hogy kiderítsék a baleset pontos körülményeit.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
szóljon hozzá!