
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy marosvásárhelyi rendőrt és egy másik gyanúsított személyt drogkereskedelem miatt. A Maros megyei rendőrség szerdai közleményében hangsúlyozta, hogy minden törvénybe ütköző cselekedettől elhatárolódik.
2024. április 10., 19:192024. április 10., 19:19
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) marosvásárhelyi ügyészei április 9-én elrendelték két gyanúsított őrizetbe vételét és egy személy hatósági felügyelet alá helyezését kábítószer-birtoklás, -kereskedelem és -fogyasztás miatt.
A nyomozati anyagból kiderül, hogy a gyanúsítottak 2023 májusa és 2024 áprilisa között magas kockázatú drogokat (a kristályként ismert 3-CMC szert) és más tudatmódosító szereket birtokoltak és adtak el, vagy ajánlottak fel fogyasztásra Maros megyei személyeknek. A kedden tizenkét helyszínen végzett házkutatások során
A két őrizetbe vett személyt szerdán harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezte a Maros megyei törvényszék – írja az Agerpres hírügynökség a DIICOT marosvásárhelyi irodájának szerdai tájékoztatására hivatkozva.
A Maros megyei rendőrség szerdán közölte, hogy az alkalmazásában álló rendőrt a nyomozóhatóságok rendelkezésére bocsátották, és a bűntetőeljárás alakulásának függvényében meg fogják hozni a további törvényes intézkedéseket.
A közleményben rámutattak ugyanakkor, hogy az április 9-ei bevetés a megyei rendőrség támogatásával zajlott, és hangsúlyozták, hogy elhatárolódnak minden törvénybe ütköző cselekedettől és ezek elkövetőitől.
„Függetlenül a törvénytelenségeket elkövető személy jogállásától,
– szögezte le a megyei rendőrség, nyomatékosítva, hogy az igazságszolgáltatás érdekeit szolgálva támogatni fognak minden büntetőeljárással kapcsolatos tevékenységet, mivel elsődleges céljuk, hogy kizárólag feddhetetlen rendőrökkel dolgozzanak.
A csíksomlyói búcsú előtt néhány nappal idén is hagyományos eseménynek adott otthont Harasztkerék: hétfő este a Maros megyei magyar közösségek képviselői átadták az imaszalagokat a lovas zarándoklatnak, hogy elvigyék az imákat Csíksomlyóra.
Ludwig van Beethoven hegedű és zongoraszonátáit játszák kedden délután Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának Szent István Termében.
Elfogadta hétfőn a szenátus a Románok Egyesüléséért Szövetségnek (AUR) azt a törvénytervezetét, amely szerint az egyesületeknek, alapítványoknak és szövetségeknek évente nyilatkozniuk kell a finanszírozási forrásaikról az Országos Adóhatóságnak.
Elfogadták a pénzügyminisztérium módosító indítványát, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Május 1. és 18. között 60 lakossági bejelentés érkezett a Hargita megyei csendőr-felügyelőséghez lakott területek közelében megjelent medvékről, ami jelentős növekedést jelent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
Az Arad megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) szakemberei a hantavírus-fertőzés hétfői bukaresti megerősítése után közölték, hogy a szerológiai vizsgálatok szerint régebbi, krónikussá vált fertőzésről van szó.
A sokéves átlagnak megfelelő, ugyanakkor változékony időjárás várható május második felében, csapadékra szinten naponta számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 18–31. közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
Az idei év első négy hónapjában 737 682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
szóljon hozzá!