
Fotó: Borbély Fanni
Különösen hideg időre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország szinte egész területére.
2025. február 19., 11:162025. február 19., 11:16
Az előrejelzések szerint hétfőig országszerte nagyon hideg lesz. Éjszaka és reggel sok helyen fagy várható,
Az ország déli, keleti és központi területein fagypont alatti csúcsértékekre lehet számítani, a nappali maximumok mínusz 6 és 0 fok között alakulnak.
A sárga jelzésű riasztás Bukarest mellett Fehér, Argeș, Bákó, Beszterce-Naszód, Brăila, Botoșani, Brassó, Buzău, Kolozs, Călărași, Konstanca, Kovászna, Dâmbovița, Dolj, Gorj, Galac, Giurgiu, Hunyad, Hargita, Ilfov, Ialomița, Iași, Mehedinți, Máramaros, Maros, Neamț, Olt, Prahova, Szeben, Szilágy, Suceava, Tulcea, Teleorman, Vâlcea, Vrancea és Vaslui megye egész területére, illetve Arad, Bihar, Krassó-Szörény, Szatmár és Temes megye egy részére érvényes.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
szóljon hozzá!