Fotó: Bagi József
Október 23-án, az 1956-os forradalom kitörésének napján ezúttal nem a temetőben lesz szervezett megemlékezés Gyergyószentmiklóson, hanem a Művelődési Központ színháztermében tartják a beszédeket, majd ezt követően komolyzenei koncertre kerül sor.
2021. október 19., 14:082021. október 19., 14:08
Rendhagyó lesz ezúttal Gyergyószentmiklóson az 1956-os hősökre való emlékezés. Az ünnepi rendezvényt a Művelődési Központ színháztermében tartják szombaton 19 órától. A városvezetés részéről tartott beszédet követően az Ipartestület Férfikara énekli el a himnuszokat, majd szavalat lesz, és az Intono vonósnégyes tart koncertet – részletezte a kedd délelőtti sajtótájékoztatón Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója.
Az Intono vonósnégyes 2017-ben alakult a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémián, azóta több díjat is nyertek. Megemlékezésre egyénileg szombaton egész nap lehetőség lesz a római katolikus temetőben. „Aki ily módon szeretne emlékezni, a hősök emlékművénél helyezhet el koszorút vagy gyújthat gyertyát egyénileg október 23-án” – közölte az igazgató.
Az ünnepi megemlékezésre és koncertre való belépéshez előzetes helyfoglalásra van szükség a 0787-755 294-es telefonszámon, de a jegyeket csak szombaton lehet majd kiváltani, hiszen nem lehet tudni, hogy lesznek-e esetleges korlátozások, vagy változások a programban a növekvő fertőzésszámok miatt. A jegyek ára felnőtteknek 20 lej, diákoknak és nyugdíjasoknak 15 lej.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A közszférában dolgozókat érintő költségcsökkentő megszorítóintézkedés-tervek miatt akár országos szintű általános sztrájkot is kirobbanthatnak a szakszervezetek. A Sanitas képviselője szerint az egészségügyben is tiltakozások kezdődhetnek.
A három éve június végére előhozott kézdivásárhelyi „őszi” sokadalom az egykori katonanevelde tulajdonképpeni birtokba vételével kezdődött csütörtökön, a vasárnap esti tűzijáték előtt pedig a Wellhello hozta lázba a városünnep népes közönségét.
Elfogadta hétfői rendkívüli ülésén a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát csökkentő sürgősségi rendeletet.
Kilenc fogyatékkal élő felnőtt befogadására alkalmas Respiro-központ létesítésére pályázik a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság, amit a felnőtt fogyatékkal élők szépvízi ápoló- és gondozóközpontja mellé húznának fel.
Ünnepélyes pillanatokkal ért véget a 28. Marosvásárhelyi Napok programsorozata: a város két kivételes művészt ismert el az Ars Musica Pro Urbe tiszteletbeli címmel.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Szúnyog- és kullancsirtás lesz Csíkszereda közterületein július 1-jén, kedden.
Július elsején indul az online iratkozás a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem csíkszeredai, marosvásárhelyi, sepsiszentgyörgyi és kolozsvári karaira. Az újdonságokról, tudnivalókról hétfőn számoltak be az illetékesek.
Felborult egy üvegeket szállító teherautó az E60-as út Maros megyei szakaszán, Székelyvajánál; az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom.
szóljon hozzá!