
Próbafotó Az ember tragédiája előadásról
Fotó: Kozma Péter
Közel háromhónapos költözködést követően a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház új, ideiglenes székhelyén, a volt öntöde épületében rendezkedett be. A társulat négy előadáson dolgozik egyidőben, rendhagyó helyszíneken terveznek bemutatókat.
2022. június 13., 17:332022. június 13., 17:33
A színházi évad végéhez közeledve négy előadáson dolgozik a Figura Stúdió Színház, amelyeknek a bemutatója a későbbiekben lesz.
„Közel három hónapos költözködés után most már annyira berendezkedtünk, hogy vissza tudtunk kanyarodni a tényleges tevékenységhez, amivel a színháznak foglalkoznia kell, ez pedig az előadások készítése.
– ismertette Keresztes Franciska, a színház irodalmi titkára. Rendhagyó irodalomórára készül Kolozsi Borsos Gábor, Moșu Norbert-László és Sosovicza Anna, Madách Imre: Az ember tragédiája című műve nyomán, amivel a 11-12. osztályos diákokat szeretnék bevonni a színház világába. Deli Szófia rendező, Markó Orsolya dramaturg és Zétényi Lina drámainstuktor irányításával elkezdődtek a próbák a Salamon Ernő Gimnáziumban.
Próbafotó Az ember tragédiája előadásról
Fotó: Kozma Péter
Bartha Boróka és Tamás Boglár ismét Botházi Mária kolozsvári író, publicista írásaiból készít felolvasószínházi előadást, hiszen a 2020 nyarán bemutatott, Biorobotnak nagy sikere volt. Ezúttal Szilágyi Míra jelentkezik egyéni előadással, amelyet Faragó Zénó rendez.
Szilágyi Míra is egyéni előadásra készül
Fotó: Kozma Péter
Az egyéni előadás rendezője a Figura színművésze, Faragó Zénó. A társulat meghívást kapott Brassóba, ahol hétfőn a S.Ö.R, vagyis a Shakespeare összes rövidítve előadást mutatják be. A társulat az Egyfeszten is több előadást játszik majd augusztus elején, majd ősszel egy új projektet indítanak el. Keresztes Franciska elmondta, hogy
Elsőként szeptemberben Gyergyóalfalu, majd októberben Csomafalva, novemberben Remete, decemberben Ditró színházkedvelő lakossága ismerheti meg jobban a Figura Stúdió Színház tevékenységét. A tervek szerint ez a program 2023-ban is folytatódik, így további településekre is eljutnak a társulat produkciói.
A Biorobot felolvasószínházi előadást is újra műsorra tűzik
Fotó: Kozma Péter
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
szóljon hozzá!