
Fotó: Gyergyóalfalu Község Önkormányzata
A gyergyóalfalvi színházterembe hívják a község lakóit pénteken délelőtt tíz órára rendhagyó falugyűlésre, amely keretében sor kerül a polgármesteri hivatal évértékelőjére, beszámolnak a 2023-as év megvalósításairól, és ismertetik az idei terveket és elképzeléseket.
2024. március 06., 12:352024. március 06., 12:35
Várják a lakosság kérdéseit, észrevételeit a helyszínen és névvel ellátott Facebook-üzenetben is. Az eseményen jelen lesz Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke is – olvasható az önkormányzat felhívásában.
A község elöljáróinak beszámolóját követően a Step Dance Sportklub táncosai lépnek a színpadra, hogy ünnepélyessé tegyék az eseményt, és ezáltal köszöntik a résztvevő hölgyeket is, nőnap alkalmából. Mindazok, akik személyesen nem tudnak részt venni az eseményen, Facebookon élőben követhetik a község hivatalos oldalán.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Testfelületének mintegy 80 százalékán súlyos égési sérüléseket szenvedett egy rudályi 55 éves férfi, miután feltehetően felgyújtotta magát; a SMURD helikopterével szállították Marosvásárhelyre kórházba – közölték szerdán a Szeben megyei hatóságok.
Régi lőszerelemet emeltek ki és szállítottak el Csíkszentkirályról Hargita megyei tűzoltóság kötelékében dolgozó tűzszerészek. A háborús időkből fennmaradt eszközre a vízhálózat cseréjén dolgozó munkások találtak rá.
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.
Folyóba zuhant személyhez riasztották a tűzoltókat Segesváron. Az áldozatot holtan emelték ki a Nagy-Küküllőből, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.
Halálos vasúti baleset és mozdonytűz is történt kedden este: Hunyad megyében egy nőt gázolt el a vonat, Máramaros megyében pedig több mint hatvan utast kellett biztonságba helyezni egy kigyulladt szerelvény miatt.
Elkezdődött a bölcsődei és óvodai iratkozás a 2026–2027-es tanévre, Székelyföldön csak néhány intézményben számítanak túljelentkezésre. A felvétel nem jelentkezési sorrendben dől el.
szóljon hozzá!