
A lejárati dátum ellenére két ok miatt is érvényesek maradnak a cserélendő igazolványok, de a gyakorlatban érdemes körültekintőnek lenni. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Várhatóan még ebben a hónapban megoldódik a személyazonossági igazolványok cseréjének elhúzódását okozó országos probléma, addig viszont – a lejárati dátum ellenére – két ok miatt is érvényesek maradnak az érintett személyazonossági igazolványok. Egy határátlépést azonban nem érdemes megkockáztatni a napokon belül érvényességét vesztő igazolvánnyal, és a sofőrvizsgára történő előjegyeztetéskor is érdemes előrelátóan cselekedni.
2021. február 09., 20:442021. február 09., 20:44
A korábban megszokott egyhetes, tíznapos határidő helyett harminc napot kell várjanak a cserére azok, akik lejárt érvényességű személyazonossági igazolványuk helyett újat igényelnek, ugyanis már több mint egy hónapja
A probléma azonban várhatóan még ebben a hónapban megoldódik, tudtuk meg Nagy Zsigmondtól. A Székelyudvarhelyi Lakosság-nyilvántartó Hivatal vezetője elmondta, nem kell aggódjon az, aki a szokásos intervallummal számolva az érvényesség utolsó napjaiban jelentkezik igazolványcserére, ugyanis régi személyije az adatbázisban is érvényes marad a cseréig, csak akkor válik érvénytelenné, amikor átveszi az újat.
Korábban a régi személyazonossági igazolványt bevonták az új igénylésekor és egy bizonylatot adtak az ügyfélnek a köztes időszakra, most viszont – az elhúzódó csereidőszak miatt –
„Lemásoljuk és visszaadjuk az ügyfélnek, hogy tudjon élni vele, hiszen egy hónap hosszú idő” – fogalmazott az illetéke. Kiemelte, a lejárt személyazonossági igazolvány amúgy is érvényes maradna, hiszen a törvény értelmében a vészhelyzeti időszak vége után még három hónapig érvényesek maradnak a lejárt igazolványok, így lehet használni azokat. Ez azonban
A sofőrvizsga esetében viszont nem kellene gondot jelentsen egy ilyen helyzet, noha tapasztalataik szerint a sofőriskolák szeretnek biztosra menni, és némelyik már egy-két hónappal az érvényességi idő lejárta előtt elküldi a tanulóvezetőt, hogy cseréltesse ki igazolványát.
Kollégái beszéltek a gépjárművezetői engedélyeket kibocsátó hivatal illetékeseivel, és azt a választ kapták, hogy csupán az a fontos, hogy az iratcsomó leadásakor legyen érvényes igazolványa a vizsga előtt álló tanulóvezetőnek, akinek lehetősége van a vizsga előtt kérni az adatfrissítést, ha időközben kicseréltette igazolványát.
A lakosságnyilvántartó hivatal illetékese által elmondottakat erősítette meg Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője is. Elmondta ugyanakkor, hogy azok, akik már előjegyzést kaptak a vizsgára, de időközben kicseréltetik igazolványukat, a sofőriskolánál jelezhetik, hogy megváltoztak az adataik, ugyanakkor e-mailben is jelezhetik a gépjárművezetői engedélyeket kibocsátó hivatalnál, vagy a vizsga előtt személyesen.
Fotó: Pinti Attila
A koronavírus elleni védőoltás esetében valószínűleg nem jelent majd gondot, ha az előjegyzés óta érvényességét vesztette az oltásra jogosult személy azonosító kártyája, illetve az sem, ha azóta kicseréltette azt.
– vélekedett a prefektusi hivatal szóvivője. Egyébként érvénytelen személyazonossági igazolvánnyal már a regisztrációt sem fogadja el az oltáselőjegyzési platform, ami valószínűleg össze van kapcsolva a személyi nyilvántartó hivatal adatbázisával – számolt be a hivatali előjegyzési tapasztalatok alapján.
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
Noha a legfőbb vádpontokban jogerősen felmentették Borboly Csabát és a többi vádlottat az ellenük lezajlott büntetőperben, a Hargita megyei tanácsnak törvényes kötelessége az intézményt ért anyagi kár megtérítése, így újabb perek indulhatnak.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!