
Fotó: Lőrincz Csaba/Facebook
Többszöri újratervezés után sikerült útjára indítani a a szentegyházi Köztársaság utca és a Május 1 utca sarkán levő parkoló építését – számol be Facebook-oldalán Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere.
2023. április 12., 16:122023. április 12., 16:12
2023. április 13., 11:462023. április 13., 11:46
Mint az elöljáró írja, mostanra sikerült a talaj- és esővizet elvezetni – az egyébként a Múzeum Szállóval szembeni – parkoló mögötti területről, így megszűnt a területen lévő középületek alatti állandó ázás.
Fotó: Lőrincz Csaba/Facebook
A polgármester bízik benne, hogy a felújított parkoló illeszkedni fog a tér kulturális és tanügyi épületeihez, valamint a szomszédos középületekhez, amik szintén felújításra várnak.
Fotó: Lőrincz Csaba/Facebook
Így néz ki a parkoló tervezett kialakítása a felújítást követően
Fotó: Lőrincz Csaba/Facebook
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!