
A Zsögödi Nagy Imre utcában körforgalommá alakítják aaz útkereszteződést
Fotó: Veres Nándor
Övezeti rendezési tervek (PUZ) készülnek a Csíkszereda keleti részén tervezett új összekötő útvonal építése érdekében, amely Zsögöd, Csíksomlyó és Taploca között biztosítja az összeköttetést, a városközpont megkerülésével. A tervekről közvitát tartanak az elkövetkező napokban.
2021. június 29., 11:002021. június 29., 11:00
Az összekötő útvonal terve már több mint hat éves elképzelés, a nyomvonalat a város általános rendezési terve (PUZ) is tartalmazza. Ennél több azonban nem történt eddig, az új városvezetés viszont napirendre tűzte az ügyet, és övezeti rendezési tervek (PUZ) elkészítésével szeretnék pontosítani a részleteket.
Az új útvonal a Zsögödi Nagy Imre utcabeli kétszintes útkereszteződéstől az országos útügy székhelye mellett, a megyei sürgősségi kórház mögött halad majd a város Csíkszentlélek felőli ki- és bejáratáig. Ezt követően a rádiótorony felé haladva a Sarkadi Elek és a Szék útján át a Nagymező utcára jutnak el az egyszer majd ott közlekedő járművek.
– ismertette kérdésünkre Bors Béla alpolgármester.
Két közvitát is szerveznek a készülő rendezési tervekről az elkövetkező időszakban a polgármesteri hivatalban, az első kedden 17 órától a Zsögödi Nagy Imre utcai csatlakozás környékét és a kiinduló útszakaszt érintő elképzelésekről szól. A tervezők szerint a jelenlegi kétszintes útkereszteződést körforgalom váltja fel, a országos útügy székhelye mellett elhaladó új útszakasz pedig összeköttetést biztosít majd a Kicsimező, illetve a Mikó utcákkal.
A második közvitát július 1-jén, csütörtökön 17 órától tartják szintén a polgármesteri hivatalban, ez az összekötő útnak a Szék úthoz történő csatlakozását, illetve ennek környezetét rendező tervről szól, a Sarkadi Elek utcától a Nagymező utcáig. Ott két csatlakozás készül, az egyik az átalakuló Sarkadi Elek utcának a Szék úthoz történő kapcsolódását, a másik, valamivel lejjebb, a Szék útról a Nagymező utca felé folytatódó útszakasz leágazását szabályozza. Mindkét esetben 7 méter széles útfelületet, járdát, bicikliutat és zöldövezetet alakítanak majd ki a terv szerint.
A zsögödi rendezési terv az új útvonallal • Forrás: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Az új útvonal megépítése érdekében a rendezési tervek elfogadása után megvalósíthatósági tanulmányt kell elkészíttetni, ugyanakkor kisajátításokra is szükség van a nyomvonalon, mivel a város a szükséges területekkel nem rendelkezik. Ezt követően lehet műszaki terveket készíteni, illetve európai uniós vagy kormánytámogatásért pályázni a kivitelezéshez szükséges összegért, amely igen jelentős lesz.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
szóljon hozzá!