
Fotó: Haáz Vince
Rendeződött a marosvásárhelyi jégkorongpálya telkének jogi helyzete, az RMDSZ javaslatára döntött a kormány a telek tulajdonjogának áthelyezéséről. A Hivatalos Közlönyben, szerdán megjelent kormányhatározatot követően a fejlesztési minisztérium csütörtökön jóváhagyta a beruházás közel 38 millió lejes finanszírozását – jelentette be Cseke Attila.
2021. szeptember 02., 17:492021. szeptember 02., 17:49
2021. szeptember 02., 19:272021. szeptember 02., 19:27
A fejlesztési szaktárcavezető elmondta: „a fedett jégpálya felépítésével a marosvásárhelyiek régi törekvését viszi sikerre az RMDSZ. Az oktatásügyi, egészségügyi és a sportinfrastruktúra fejlesztése az erdélyi magyar közösségek gyarapodásához vezet, a jégpálya felépítésének Marosvásárhely a nyertese”.
Mint ismeretes, 13 évvel ezelőtt kezdődött el a sportlétesítmény felújításának és befedésének munkálata, ebben az akkori városvezetés nem volt partner. A létesítmény telkének tulajdonjoga ugyanakkor tisztázatlan volt. Az RMDSZ javaslatára a telket az Ifjúsági és Sportminisztérium tulajdonába helyezték át, és a helyi sportklub használhatja.
A 2013-ban félbehagyott munkálatokat a miniszteri rendelet alapján befejezhetik. A tervezés lejárt, a szakbizottságok megfelelőnek ítélték a tervezett munkálatokat. A rendelet alapján elindulhat a közbeszerzési folyamat, amely során megtalálják az építőt és kezdődhet az építkezés – mutatott rá a miniszter.
A lelátókon 2000 néző fér majd el, és a sportlétesítmény minden szükséges feltételt biztosít az élsportolók edzésére és mérkőzésére. Ebben nemzetközi hoki, műkorcsolya és gyorskorcsolya edzéseket és versenyeket szervezhetnek gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt – tájékoztat közleményében az RMDSZ.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
szóljon hozzá!