
Fotó: Gergely Imre
Három híján ezer szavazatot adtak le délután fél egyig a gyergyószentmiklósi RMDSZ előválasztásán. Problémákat nem jeleztek egyik szavazókörzetnél sem. Az érdeklődés a város Bucsin negyedi, alszegi részén a legélénkebb.
2024. április 07., 14:312024. április 07., 14:31
2024. április 07., 14:362024. április 07., 14:36
A szentmisék után volt tapasztalható nagyobb mozgás az öt szavazóhelyiségnél, a legtöbben, 331-en a Szent István-plébánia termében voksoltak fél egyig. Amint egy általunk megkérdezett választópolgár elmondta,
A Bucsin negyedi plébániánál mi azt láttuk, hogy 20–25 személy állt sorba délután egykor, máshol viszont ez egyáltalán nem volt jellemző ebben az időszakban.
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi RMDSZ a következő részvételi mutatókat közölte vasárnap 12.30-kor: Munkás Szent József-plébánia: 143 szavazat; Örmény Közösségi Ház: 137; Szent Miklós-plébánia: 274; Református Parókia 112; Szent István-plébánia: 331, azaz 997 szavazat.
Több személyt megkérdeztünk a tapasztalataikról, miután szavaztak. Elmondták, hogy míg a két polgármesterjelölt (Csergő Tibor és Len Emil) közül nem volt nehéz választaniuk, az viszont már jóval komolyabb feladatot jelentett, hogy a tíz általuk leginkább alkalmasnak talált tanácsosjelöltet kiválasszák a 34 jelentkező közül.
Fotó: Gergely Imre
Arra is oda kellett figyelniük, hogy ne tévedjenek az X-ek behúzásakor, azaz hogy pontosan tíz személyre voksoljanak, és így érvényes legyen a szavazatuk.
de a választási körzetben dolgozók segítettek, készségesen megadták a felvilágosítást az ilyen felvetésekre.
A gyergyószentmiklósi polgárok a fentebb említett öt helyszín bármelyikén leadhatják a szavazatukat még ma este 8 óráig. Nem történhet meg az, hogy valaki a helyzettel visszaélve több helyszínen is szavazzon, hiszen
Az előválasztáson a polgármesteri tisztségre pályázó két személy közül egyre lehet szavazni. A tanácsosi jelöltségért megméretkezők neve és arcképe ábécéorrendben szerepel a szavazólapon, az érvényes szavazáshoz tíz személy neve mellett található kis négyzetbe kell X-et tenni. Közülük legkevesebb egy nő kell legyen.
Fotó: Gergely Imre
Elutasítja a Sanitas a közalkalmazotti bértörvény tervezetének csütörtökön nyilvánosságra került legújabb változatát, és arra kéri a parlamenti pártokat, hogy ne szavazzák meg a jogszabályjavaslatot – közölte pénteken a szakszervezeti szövetség.
Az Európai Unióban 2026 júliusában éves összevetésben átlagosan 16,9 százalékkal emelkedett a személyi közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok ára; a tagállamok közül Romániában volt a legnagyobb a drágulás – közölte pénteken az Eurostat.
Akárcsak pár nappal ezelőtt, pénteken is elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A Marosvásárhelyi Ítélőtábla még nem tudta előkészíteni a döntést, ezért későbbi időpontot jelölt ki.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
A rendkívüli hőség miatt a Bihar megyei hatóságok korlátozzák pénteken a megyei utakon a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát.
Mihaela Ardelean szerint a rendőrsi erők az éjszaka folyamán szerzett információk nyomán két nagyszabású razziát szerveztek pénteken, és elfogták a szökevényt Nagybánya közelében, egy elhagyatott telken.
Két szerzetes tett fogadalmat csütörtök este a csíksomlyói kegytemplomban az államalapítás ünnepén, emellett a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulójáról is megemlékeztek.
A román belpolitika is terítékre kerül a most zajló Kolozsvári Magyar Napok közéleti beszélgetései során.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
2 hozzászólás