
Fotó: Haáz Vince
Eltüntették az utcai oszlopokról a villanyvezetékeket, járdát újítanak, virágokat ültettek, tehát már készülnek a járvány utáni időkre, azaz a turisták fogadására Szovátán. Fülöp László Zsolt polgármesterrel beszélgettünk.
2020. május 05., 21:002020. május 05., 21:00
Emberemlékezet óta nem volt ennyire kihalt Szovátán a fürdőtelep május elsején, mint idén, amikor mindössze néhány járdaépítő munkással találkoztunk. A Medve-tó körül senki nem sétált, a Kicsi Gomba, de a körülötte lévő, többi népszerű vendéglő is zárva volt, akárcsak a parkolók és a padok. Összeszorult szívvel tébláboltunk pár percet, majd elhagytuk a fürdőtelepet.
Szováta polgármestere már nem ennyire borúlátó. Ő optimistán mondja, hogy a szükségállapot ideje alatt jól tudtak haladni a betervezett munkálatokkal. A településen
Behúzták a járda alá a villanyvezetékeket, hogy ne lógjanak a levegőben, új járdaburkolatot helyeznek el, és a díszvilágításon is dolgoznak.
Fotó: Haáz Vince
„Általában a turisták június elseje után szoktak Szovátára érkezni, reméljük, hogy idén is így lesz.
– nyilatkozta érdeklődésünkre Fülöp László Zsolt polgármester.
Szovátán elsőként a Mogyorósi-tavat szokták megnyitni (általában június első hetében), és ekkortól szokta fogadni a fürdővendégeket a Fekete-tó strandja is, amelynek vizét melegítik. A nagy népszerűségnek örvendő Medve-tó általában június 20. körül fogadja a gyógyulni, fürdeni vágyókat.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
szóljon hozzá!