
Fotó: Haáz Vince
A legtöbb országban kötött fesztiválsállal szeretnének bekerülni a Kult Fesztivál szervezői a Guinness-rekordok könyvébe, ehhez kérik a közösségek segítségét. Már négyezer méter sál készen van, most arra törekednek, hogy minél több helyről és országból csatlakozzanak a kezdeményezéshez. A rendhagyó tervet pénteken mutatták be a marosvásárhelyi állatkertben.
2024. június 21., 21:142024. június 21., 21:14
Az év végén, az állatkertbe „átmentett” sálkarácsonyfa körül jelentették be pénteken a Kult Fesztivál szervezői, hogy rekordkísérlet indítanak, az a céljuk, hogy felállítsák a legtöbb országban kötött fesztiválsál-rekordot. A helyszínre kötött sálak vezettek, a bejelentés előtt és után a Flow.Strings vonósnégyes biztosította a hangulatot.
Kádár Annamária az egyik főszerv,ező
Fotó: Haáz Vince
Kádár Annamária főszervező arról beszélt, hogy szeretnék összekötni a közösségeket, egyéneket, ahogy a láncszemek egymáshoz illeszkednek, úgy összeilleszteni a különböző embereket „Hiszünk abban, hogy ha sok kicsi ember sok helyen apró dolgokat tesz, akkor megváltoztatja a világot. A cselekedve tanulás jegyében kezdeményeztük a közös sál megkötését, összekötve a világ különböző részein élő embereket és közösségeket. Várjuk azok jelentkezését, akik szeretnének csatlakozni, annyi kitétel van, hogy húsz centiméter széles legyen a sál, és ezt kell beküldeni egy marosvásárhelyi címre (Marosvásárhely, Kenyér (Pâinii ) utca 14. szám). Már hét országból van sáldarab, ezt szeretnék egy év alatt negyvenre gyarapítani.”
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi állatkertben felállított sálfa mellett egy fényképkeret is van, aki itt fotózkodik és feltölti azt a Kult közösségi oldalára, fesztiválbelépőket és más értékes díjakat nyerhet.
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
szóljon hozzá!