
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Az elmúlt 24 órában Maros megyében 401 új koronavírusos beteget azonosítottak, s így meghaladta a tízezret a járvány kezdete óta azonosított fertőzöttek száma. Két tucatnál több tűzoltó is kiesett a munkából, ők vagy betegek, vagy kapcsolatba kerültek egy fertőzöttel.
2020. november 19., 14:372020. november 19., 14:37
A járvány kezdetétől nem volt ilyen nagy az új esetek száma, mint az elmúlt 24 órában, amikor 401 új beteget vették nyilvántartásba Maros megyében. A Maros megyei prefektúra tájékoztatása szerint
Otthonában gyógyul 802 személy, ők egyelőre nem igényeltek orvosi ellátást. Maros megyében eddig 339 személyt halt meg a koronavírus miatt is, ez hárommal több, mint egy nappal korábban.
A koronavírus fertőzés nem kerülte el a megyei tűzoltóság munkatársait sem, mint az egység parancsnoka, Călin Handrea ezredes közölte jelenleg megyeszerte
Mivel lehetőségük van a járvány idejére külsős munkatársakat is alkalmazni egyelőre pótolni tudják a kiesőket.
Több változtatást is eszközöltek, hogy elkerüljék a fertőzés terjedését, például a műszakváltáskor a tűzoltók nem találkoznak egymással.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
szóljon hozzá!