
Cseke Attila, Manuela Irina Pătrășcoiu és Bokor Tibor a bölcsőde alapkőletételénél
Fotó: Daczó Hodor Barna
Elhelyezte a Gábor Áron Szakközépiskola udvarán építendő bölcsőde alapkövét kedden Kézdivásárhelyen Cseke Attila fejlesztési miniszter, Manuela Irina Pătrășcoiu, az Országos Befektetési Ügynökség (CNI) elnöke és Bokor Tibor polgármester, majd az uszoda kivitelezési szerződését írták alá, végül az illetékesek sajtótájékoztatón számoltak be a részletekről.
2023. március 14., 21:052023. március 14., 21:05
A polgármesteri hivatal gyűléstermében tartott sajtótájékoztatón a fejlesztési miniszter Bokor Tibor érdemeit is méltatta az uszodaépítés ügyében. „Kézdivásárhely az uszoda tekintetében is sokat köszönhet a polgármesterének, hiszen nem telt el olyan hónap, hogy ne kérdezte volna, »hogy állunk az uszodával?«”. Hozzátette, a lényeg, hogy eljött a nap, amikor a 2006-ban kezdődött álom – amely másfél év után megszakadt, majd 13 évig a levegőben lógott – folytatódhat a megvalósulás útján.
„Jelentős, 22 millió eurós, kormánytámogatással megvalósuló beruházásról van szó, és úgy vélem, az is egy fontos üzenet, hogy tudtunk segíteni, mert a helyi közösség bízott bennünk” – hangsúlyozta Cseke Attila. Megjegyezte, a fejlesztési minisztérium által kezdeményezett uszodaprogram keretében az elmúlt két évben 14 uszodát adtak át, és további 60 megépítését hagyták jóvá.
– hangsúlyozta a miniszter, egyúttal afelől biztosított mindenkit, hogy a finanszírozást az esetleges építőanyagár-növekedésektől függetlenül biztosítja az állam.
A 2021 elején az RMDSZ javaslatára indított bölcsőde-program kapcsán kiemelte, ma már 230 bölcsőde építésének finanszírozása biztosított. „Ennek valamivel több mint fele uniós forrásból fog megépülni, a többi állami támogatásból, a fejlesztési minisztérium költségvetésén keresztül. Kellő szerénységgel azt gondolom, ez a program egy sikertörténet lehet” – hangsúlyozta Cseke.
A keddi sajtótájékoztató résztvevői
Fotó: Daczó Hodor Barna
A céhes városban létesítendő, negyven gyerek befogadására alkalmas bölcsőde építését illetően remek hírrel szolgált a miniszter.
– jegyezte meg. Hozzátette, a program keretében épülő bölcsődék felszerelését is a minisztérium finanszírozza az említett kormányzati programon keresztül, az önkormányzatok hozzájárulása a gáz, víz és szennyvíz odavezetése, továbbá a telek biztosítása.
Az Országos Lakásügynökség (ANL) által fiatalok számára épített tömbházat is meglátogatta a miniszter. „A polgármesterrel azt beszéltünk, ha tudunk, segítünk a továbbiakban, hogy egy újabb hasonló épület létesítéséhez is hozzálássanak a jövőben.” Összegzésként elmondta, mindezek jelentős beruházások, de a kézdivásárhelyi közösség ezeket megérdemli
Bokor Tibor az uszoda kapcsán így nyilatkozott: „Végre, egy újabb nagy álom valósult meg a jégpálya után. És ami nagyon fontos, hogy a bölcsődét is ideszámítva a két beruházás értéke messze meghaladja Kézdivásárhely éves költségvetését, és mindez kormánypénzből történik” – hangsúlyozta. Cseke Attila korábbi gondolatához társulva megjegyezte, „nagyon sokan jelentkeztek az egy-két hónapon belül kiosztandó ANL-s lakásokra, ezért gondolom, közösen megteszünk még egy nagy lépést, hogy legalább még egyet építsünk a fiataloknak”.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
szóljon hozzá!