
A sütéshez speciális, összetoldható eszközöket használtak • Forrás: Facebook
Tízfős farkaslaki csapat készítette el Debrecenben a 13 méter és 5 centiméter hosszú kürtőskalácsot, amellyel magyar rekordot döntöttek. A Kovács–Kovács Kalács által sütött rekordkürtős percek alatt el is fogyott.
2018. augusztus 22., 18:292018. augusztus 22., 18:29
Tavaly Sepsiszentgyörgyön mutatta be tudományát a hosszú évek óta kürtőskalács-készítéssel foglalkozó farkaslaki családi vállalkozás csapata: az első Kürtős Feszten tizenegy méter hosszú kalácsot sütöttek.
– magyarázta Fancsali János, a csapat tagja.
Az elkészítéshez speciális, összeilleszthető sütőfát gyártottak, illetve egymásba toldható sütőket, hiszen a kürtőskalácsnál kulcsfontosságú, hogy a tészta egyenletesen süljön meg. Amint elkészült és levették a pontos méretet, az esemény részvevői – legalábbis azok, akiknek jutott – percek alatt az utolsó morzsáig megették a farkaslaki csapat kürtőskalácsát.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
szóljon hozzá!