
SMURD-mentőegységet is riasztottak a helyszínre. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Már régóta nem használják a cikmántori iskola udvarán azt a vécét, amelyikbe belesett egy hétéves kislány – mondta el a szerda délelőtti esettel kapcsolatban Florin Balu szásznádasi alpolgármester az Agerpres hírügynökségnek.
2017. március 15., 17:182017. március 15., 17:18
2017. március 15., 17:222017. március 15., 17:22
Az elöljáró kifejtette, a polgármesteri hivatal modern vécéket építtetett az iskolában, a régieket csak arra az esetre tartották meg, hogy legyen, amit használni, ha az újak esetleg meghibásodnának. Elmondása szerint
A tanárokat a többi gyerek riasztotta, végül egy szomszéd mászott le, és emelte ki a kislányt.
– mondta a Maros megyei község alpolgármestere.
A Maros Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség sajtószóvivője, Cristian Virag szerint a férfinak, aki a gyermek segítségére sietett, először nem sikerült kimásznia a csatornából, ezért riasztották a katonai tűzoltókat. Végül épségben kijutottak onnan mindketten – olvasható az Agerpresen. A rendőrség vizsgálatot indított az eset körülményeinek tisztázása érdekében.
Idén februárig a személyszállításban használt üzemanyagok és kenőanyagok ára csökkenő tendenciát mutatott az Európai Unióban (EU), márciusban azonban átlagosan 12,9 százalékos növekedés volt megfigyelhető 2025 harmadik hónapjához képest.
Személyesen tárgyalt Budapesten Magyar Péter, a leendő TISZA-kormány miniszterelnöke Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével – adta hírül Facebook oldalán a TISZA párt elnöke.
A magyarországi országgyűlésben mandátumot nyert mindhárom párttal fel fogja venni a kapcsolatot az Erdély Magyar Szövetség, hogy nemzetpolitikai kérdésekről tárgyalhassanak. Az RMDSZ politikájától pedig elhatárolódnak.
Tizenegy kiemelkedő személyiség részesült elismerésben az erdélyi kulturális-közösségi életet gazdagító munkájáért Kolozsváron. A díjazottak között székelyföldi gyökerekkel rendelkező, nagyra becsült művészek, néprajzkutatók, történészek szerepelnek.
Nicușor Dan államfő egyeztetésre várja a Cotroceni-palotába szerdán a koalíciós pártok vezetőit.
Többnyire sikerült párbeszéddel meggyőzni azokat a kutya- és macskatartókat is, akik nem akarták beoltatni házi kedvenceiket veszettség ellen. Két esetben viszont szankcionálni kellett Hargita megyében.
Irodájában fogadja Magyar Péter leendő miniszterelnök Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kedden. Az egyeztetésen arról tárgyalnak, hogy a Tisza-kormány milyen módon tudja segíteni az erdélyi és a partiumi magyarságot – jelentette be a Tisza Párt elnöke.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
A hőmérséklet olykor jelentős ingadozása várható a következő két hétben, és csapadékra is számítani lehet, főként ennek a hétnek az első napjaiban, majd április 27. után – derül ki az április 20. és május 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
szóljon hozzá!