
Sok rossz hír után végre jók is jönnek. A forgalom fellendülésére számítanak a reptéren
Fotó: Haáz Vince
A világjárvány miatti utasforgalom csökkenése után már növekedésre számítanak a marosvásárhelyi Transilvania repülőtéren.
2022. február 15., 22:062022. február 15., 22:06
2022. február 16., 10:432022. február 16., 10:43
Az Európai Bizottság által jóváhagyott állami támogatást felhasználva támogatásban részesülhetnek azok a légitársaságok, amelyek járatokat indítanak a Transilvania Nemzetközi Repülőtérről. A marosvásárhelyi légikikötőt fenntartó Maros megyei önkormányzat 1,15 millió, a marosvásárhelyi önkormányzat pedig 400 ezer eurót irányzott elő, és újra kiírják a pályázatot a légitársaságoknak. Peti András reptérigazgató bizakodásának adott hangot, hogy a koronavírus-járvány enyhülésével és az utazási korlátozások feloldásával megnő az utasforgalom.
A járatok száma amúgy máris bővül, február 25-től újraindul a korábban felfüggesztett Marosvásárhely és Memmingen között heti két alkalommal közlekedő repülőjárat, ahogy március 9-től a Londonba tartó járat is, szintén heti kétszer. A dortmundi és budapesti járat jelenleg is közlekedik, hetente kétszer, Peti András elmondása szerint azonban
Tavalyhoz hasonlóan áprilisban indulnak a charterjáratok Egyiptomba, az Air Bucharest légitársaság heti két alkalommal szállítja oda és vissza az utasokat. Júniustól a Tarom hetente négy járatot működtet Törökországba, az Aegean Airlines pedig heti rendszerességgel Kréta szigetére viszi a turistákat. A HiSky légitársaság is indítja az egyiptomi járatait júniustól, hetente kétszer. A moldovai cég, amely rövid ideig Párizsba, Milánóba és Londonba működtetett járatokat Marosvásárhelyről és további tervei voltak, 10 újabb úti célt emlegetett, majd elment Marosvásárhelyről, és még nem lehet tudni, mit határoz, visszatér-e a Transilvania Repülőtérre – válaszolta kérdésünkre az igazgató.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére és Bukarestre.
A szélsőségesen identitásközpontú és szuverenista irányzatok térnyerése nem magyarázható kizárólag manipulációval – olvasható a „Románia az EU-ban” stratégiai elemzőcsoportnak az elnöki hivatal által szerdán közzétett jelentésében.
Pulóveres reggelek, 20 Celsius-fok alatti nappali csúcshőmérsékletek – az idei július továbbra sem a megszokott arcát mutatja. Székelyföldön a hajnali minimumok és a nappali maximumok is inkább egy késő őszi napot idéznek, mint a nyár derekát.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter a Várhelyi Olivér egészségügyért és állatjólétért felelős uniós biztossal folytatott megbeszélésen nagyobb rugalmasságot kért az Európai Bizottság (EB) részéről a juhkivitel feltételeinek alkalmazásában.
szóljon hozzá!