
Bíró Barna Botond folytatja a munkáját
Fotó: RMDSZ Udvarhelyszéki Szervezete
Egyedüliként pályázott az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének elnöki tisztségére Bíró Barna Botond, a küldöttek pedig megerősítették pozícióját a csütörtöki tisztújító gyűlésen.
2022. április 08., 13:042022. április 08., 13:04
A korábban bejelentett, összesen 224 küldöttből 190-en vettek részt az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének csütörtöki tisztújító küldöttgyűlésén – derül ki a politikai alakulat közösségi oldalán megjelent rövid kommünikéből.
A szervezet elnöki tisztségére csak Bíró Barna Botond (korábbi elnök) jelentkezett, így a tisztújítón kapott 176 helyeslő szavazat feljogosítja arra, hogy folytassa munkáját. Újabb mandátuma további négy évre szól. A közlemény szerint a küldöttek megerősítették az elnökségi és választmányi tagok, valamint az ügyvezető elnök személyét is. Utóbbi tisztséget Sinka Arnold szerezte meg, elődjét Sándor Barnát váltva.
A későbbiekben szerkesztőségünkbe is eljuttatott közlemény szerint az eseményen jelen volt Kelemen Hunor országos szövetségi elnök, aki köszöntőbeszédében arra kérte a jelenlévőket, hogy „minden egyes cselekedetünkkel, minden egyes döntésünkkel, minden egyes mondatunkkal arra figyeljenek, hogy ennek a közösségnek az érdekképviseletét, a politikai képviseletét megőrizzék. Ez a legnagyobb kihívás: meg kell őrizni, meg kell erősíteni. Meg kell érteni a közösség hangját, és a legnagyobb alázattal kell keresni a válaszokat a kihívásokra”. A szövetségi elnök gratulált továbbá a Székelyudvarhelyi RMDSZ frissen megválasztott elnökének, Antal Lóránt szenátornak, aki megkezdte a munkát a székelyudvarhelyi RMDSZ élén.
Bíró Barna Botond, a korábbi felszólalókhoz hasonlóan az együttműködés fontosságát hangsúlyozta, ugyanakkor kijelentette, az udvarhelyszéki szervezet egységes, ha nem is értenek mindenben egyet, de együtt dolgoznak és együtt vállalják a felelősséget a közös célokért. Az eseményen beszédet mondott még Barti Tihamér, a Gyergyószéki Területi Szervezet elnöke, Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, Bokor Sándor, a tisztújító bizottság elnöke – olvasható a közleményben.
A megújult elnökség tagjai Antal István-Lóránt, Ladányi László-Zsolt, Bartalis Izabella, Tornai Szilárd, Klein László, Bálint Elemér-Imre, Bokor Sándor, Gyerkó Levente, Tikosi László, Kovács Lehel és Nagy Attila.
Hernádról egy kilencfős társaság érkezett szombaton Hargitafürdőre, hogy a helyi és környékbeli csapatokkal együtt megkergüljenek Székelyföld legvidámabb, téli szezont záró eseményén. Az idei Kerge Olimpiára hat „járművet” neveztek.
A Román Rendőrség szállítási felügyelőségének munkatársai a hét elején a vasútállomásokon és személyszállító vonatokon végzett országos szintű ellenőrzéseken több mint 613 ezer lejre bírságoltak.
A március 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 3079 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
2 hozzászólás