
Bíró Barna Botond folytatja a munkáját
Fotó: RMDSZ Udvarhelyszéki Szervezete
Egyedüliként pályázott az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének elnöki tisztségére Bíró Barna Botond, a küldöttek pedig megerősítették pozícióját a csütörtöki tisztújító gyűlésen.
2022. április 08., 13:042022. április 08., 13:04
A korábban bejelentett, összesen 224 küldöttből 190-en vettek részt az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének csütörtöki tisztújító küldöttgyűlésén – derül ki a politikai alakulat közösségi oldalán megjelent rövid kommünikéből.
A szervezet elnöki tisztségére csak Bíró Barna Botond (korábbi elnök) jelentkezett, így a tisztújítón kapott 176 helyeslő szavazat feljogosítja arra, hogy folytassa munkáját. Újabb mandátuma további négy évre szól. A közlemény szerint a küldöttek megerősítették az elnökségi és választmányi tagok, valamint az ügyvezető elnök személyét is. Utóbbi tisztséget Sinka Arnold szerezte meg, elődjét Sándor Barnát váltva.
A későbbiekben szerkesztőségünkbe is eljuttatott közlemény szerint az eseményen jelen volt Kelemen Hunor országos szövetségi elnök, aki köszöntőbeszédében arra kérte a jelenlévőket, hogy „minden egyes cselekedetünkkel, minden egyes döntésünkkel, minden egyes mondatunkkal arra figyeljenek, hogy ennek a közösségnek az érdekképviseletét, a politikai képviseletét megőrizzék. Ez a legnagyobb kihívás: meg kell őrizni, meg kell erősíteni. Meg kell érteni a közösség hangját, és a legnagyobb alázattal kell keresni a válaszokat a kihívásokra”. A szövetségi elnök gratulált továbbá a Székelyudvarhelyi RMDSZ frissen megválasztott elnökének, Antal Lóránt szenátornak, aki megkezdte a munkát a székelyudvarhelyi RMDSZ élén.
Bíró Barna Botond, a korábbi felszólalókhoz hasonlóan az együttműködés fontosságát hangsúlyozta, ugyanakkor kijelentette, az udvarhelyszéki szervezet egységes, ha nem is értenek mindenben egyet, de együtt dolgoznak és együtt vállalják a felelősséget a közös célokért. Az eseményen beszédet mondott még Barti Tihamér, a Gyergyószéki Területi Szervezet elnöke, Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, Bokor Sándor, a tisztújító bizottság elnöke – olvasható a közleményben.
A megújult elnökség tagjai Antal István-Lóránt, Ladányi László-Zsolt, Bartalis Izabella, Tornai Szilárd, Klein László, Bálint Elemér-Imre, Bokor Sándor, Gyerkó Levente, Tikosi László, Kovács Lehel és Nagy Attila.
Erős szélre, légköri instabilitásra és jelentős csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnapra az ország több régiójára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
2 hozzászólás