
Fotó: Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ
A Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ szeretné felidézni a régi álarcosbálok idejét. Korábbi farsangi fotókat várnak nem csak gyermekektől, hanem olyan felnőttektől is, akik szívesen nosztalgiáznának, és megosztanák másokkal fényképeiket.
2021. február 03., 12:032021. február 03., 12:03
„Szeretnénk nosztalgikus hangulatot teremteni, és több évtizedet átölelve bemutatni a gyergyószentmiklósi és környékbeli farsangolásokat. Ezért felhívást intézünk mindenkihez, aki megosztaná kortól függetlenül a korábbi farsangi fotóját, amin jelmezt, álarcot visel.
– részletezte Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója.
Az előhívott vagy nyomtatott fényképeket szkennelve, vagy befotózva várják, elektronikus formában. A beküldőktől kérik, hogy tüntessék fel a fotón szereplők nevét és az évszámot, amikor a kép készült.
A beküldési határidő február 12., péntek. A fényképeket az info@gymk.ro e-mailcímre várják, tárgyként megjelölve: retrofarsang.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
szóljon hozzá!