
Fotó: Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ
A Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ szeretné felidézni a régi álarcosbálok idejét. Korábbi farsangi fotókat várnak nem csak gyermekektől, hanem olyan felnőttektől is, akik szívesen nosztalgiáznának, és megosztanák másokkal fényképeiket.
2021. február 03., 12:032021. február 03., 12:03
„Szeretnénk nosztalgikus hangulatot teremteni, és több évtizedet átölelve bemutatni a gyergyószentmiklósi és környékbeli farsangolásokat. Ezért felhívást intézünk mindenkihez, aki megosztaná kortól függetlenül a korábbi farsangi fotóját, amin jelmezt, álarcot visel.
– részletezte Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója.
Az előhívott vagy nyomtatott fényképeket szkennelve, vagy befotózva várják, elektronikus formában. A beküldőktől kérik, hogy tüntessék fel a fotón szereplők nevét és az évszámot, amikor a kép készült.
A beküldési határidő február 12., péntek. A fényképeket az info@gymk.ro e-mailcímre várják, tárgyként megjelölve: retrofarsang.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
szóljon hozzá!