
Az égigérő paszulyt az idén felújítja a bábszínház, és újból műsorra tűzi
Készen áll az új évadkezdésre a marosvásárhelyi Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház, amely az új bemutatók mellett a tavalyi produkcióit is műsoron tartja, illetve felújítja azokat, és várja gyermek-, illetve felnőttközönségét.
2017. szeptember 05., 14:442017. szeptember 05., 14:44
Az Évszakok című előadás 4 éves kor alatti kisgyerekeknek szól, amelyet nagy népszerűség övez és amellyel szeptember 8-án, szombaton este 6 órakor nyitja meg az új évadát az Ariel. A helyek száma korlátozott, ezért a szervezők arra kérik az érdeklődőket, hogy előzetesen a 0740-566454 telefonszámon foglaljanak jegyet. A legkisebbeknek szóló produkció a bábszínház megszerettetését, majd a színház megkedveltetését célozza meg, nevelő jellege mellett szórakoztat.
Az égigérő paszuly című mesejátékot még 2012-ben mutatta be a bábszínház Georgeta Lozincă rendezésében. Most felújítva újból műsorra tűzik, és szeptember 24-én, vasárnap délelőtt 11 órától várják a közönséget. Emellett a gyerekek viszontláthatják az idén áprilisban bemutatott a Tejkút mulatságos hőseit is, ifj. Király István rendezésében.
Szeptember végén indul a Kupaktanács – 12-18 éveseket célzó, ingyenes színházi nevelési program (TIE – theatre in education), amelyet egyelőre egy-egy meghívott iskolai osztálynak kínál az Ariel színház. A program első előadásának forgatókönyve Szabó Magda: Mondják meg Zsófikának című regényének motívumaira, karaktereire épül; az alkotók: a marosvásárhelyi Művészeti Egyetem dramaturg szakos hallgatói, Brassai Eszter és Markó Orsolya, akik részt vettek a budapesti Kerekasztal Színházi Nevelési Központ képzésein, illetve a Kerekasztal útmutatásával maguk is létrehoztak színházi nevelési programot.
Október a fesztiválok hónapja lesz – a Tűzmadár a nagyváradi FUX Fesztiválra (Erdélyi Magyar Hivatásos Bábszínházak Fesztiváljára) utazik, A brémai muzsikusok Budapestre, a 9. Gyermek-és Ifjúsági Színházi Szemlére látogat, A kis hableányt vendégül látja a kolozsvári Puck Nemzetközi Báb- és Marionettszínházak Fesztiválja, illetve a felnőtteknek szóló Madame de Sade meghívást kapott a Gyergyószentmiklóson megrendezendő Nemzetiségi Színházi Kollokviumra.
A színház a téli hónapokban mutatja be 4–8 éveseknek ajánlott, A téli tücsök meséi meséje című előadást. A történet főszereplője, a kíváncsi tücsök, a szigeten hagyott hátizsák zsebében elalszik, és egy szoba magányában ébred, ahol felidézi szigetlakó barátait és színes világukat. A Csukás István meseregényének motívumait felhasználó előadást Barabás Olga rendezi, a tervező pedig Matyi Ágota, magyarországi vendégművész.
Februárban újabb, szintén 4 év fölöttieknek ajánlott bemutatóra készül az Ariel színház. A Fogadó a Kíváncsi hörcsöghöz rendezője ezúttal a pécsi Bóbita Bábszínház igazgatója, Sramó Gábor lesz, a tervező pedig a színház visszatérő vendége, Matyi Ágota.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Medve jelenlétét jelezték vasárnap este az Oroszhegy községhez tartozó Tibódban, valamint Maroshévízen.
1943-ban április vége és május vége között szállították haza a keleti frontról a januári doni katasztrófa után megmaradt magyar katonákat. Nagy József történészt a veszteségekről, a székely részvételről és a román „hallgatás” okáról kérdeztük.
Nicușor Dan vasárnap a Facebook-oldalán bejelentette, hogy Geran-2 típusú orosz drón zuhant le péntek hajnalban Galacon.
Sok, a közelmúltban megjelent videójátékot kenterbe ver a tíz éve megjelent Uncharted: The Thief’s End. A Naughty Dog egyik zászlóshajója a mai napig elképesztő élmény, amihez azóta sem készült folytatás. Visszatekintő.
A Tábor, a Szarkakő és a Béke utcák esővíz-elvezető rendszerében is hasonló szennyeződéseket találtak, mint ami vasárnap délután megjelent a Nagy-Küküllőben – tájékoztat a székelyudvarhelyi helyi rendőrség.
Nicușor Dan román államfő szombaton azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy egy Geran-2 típusú orosz drón csapódott be pénteken a galaci tömbházba, amely az ukrán Reni kikötő elleni támadással összefüggő incidens nyomán jutott Románia területére.
Az amerikai szenátus külügyi bizottságának elnöke, Jim Risch republikánus szenátor elítélte szombaton Oroszországot, amiért „felelőtlenül megsértette Románia légterét”.
Az eső sem tántorította el a híveket: több százan gyűltek össze vasárnap délután Büdösfürdőn, ahol Kovács Gergely érsek megáldotta a teljesen újjáépített Boldogságos Szűz Mária Királynő kápolnát, a közösségi összefogás jelképeként.
Habos, fehéres szennyeződést jelent meg vasárnap délután a Nagy-Küküllő székelyudvarhelyi városi parkhoz közeli szakaszán – a helyi rendőrség vizsgálódik az ügyben.
szóljon hozzá!