
Jövő tavasszal kell befejeződjön az építkezés
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egy régi épületet alakítanak át nappali foglalkoztatóközponttá Homoródalmáson, ahová szervezett módon összegyűlhetnek majd a társaságra vágyó idősek. A közel egymillió lej értékű beruházás kivitelezése már elkezdődött, a betervezett ütemterv szerint haladnak a munkálatok.
2020. július 12., 22:152020. július 12., 22:15
„Több idős személy él egyedül a faluban, akiknek nem igazán van lehetőségük társaságba járni, ezért gondoltunk arra, hogy egy nappali foglalkoztatóközpontot hozunk létre, ahol lehetőségük lesz a közös kikapcsolódásra. Így mégiscsak jobban érzik majd magukat” – fejtette ki lapunknak Tikosi László homoródalmási polgármester.
Évek óta használhatatlan az egykori tekepálya épülete, ezért döntött úgy a helyi önkormányzat, hogy új funkciót biztosítva, ezt alakíttatja át foglalkoztatóközponttá – magyarázta a tisztségviselő. Mint mondta, a közel egymillió lej értékű beruházás megvalósítása érdekében az Európai Unió Regionális Operatív Programjában (POR) pályáztak sikeresen, így már el is kezdhették a munkálatokat.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Eddig az épület falait sikerült megerősíteni, új ablakokat vágtak, továbbá a tetőzet rendbetételével dolgozott a kivitelező, valamint a bejáratokat is sikerült lebetonozni.
– így Tikosi László.
Az átalakított és felújított egyszintes épületben lesz váróterem, mosoda, fürdőszobák, orvosi rendelő, étkező és egy nagy közösségi terem. Utóbbiban gyűlhetnek össze az idősek, ahol kézműves foglalkozásokon vesznek majd részt, de lehetőségük lesz kártyázni, römizni és más társasjátékokat is kipróbálni.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Konyha kialakítására nem volt lehetőség, úgyhogy valószínűleg beszállítók bevonásával oldják meg az étkeztetést. A pályázati pénzből egyébként nemcsak az épület modernizálását finanszírozhatja a helyi önkormányzat, de a szükséges berendezéseket is megvásárolhatják. Költhetnek ugyanakkor egy autóra is, amellyel reggel elszállíthatják az időseket a központba, este pedig visszavihetik őket az otthonaikba.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!