Kávéval és péksüteménnyel várta és várja a kerékpározókat a Marosszéki Közösségi Alapítvány Marosvásárhely különböző városrészein, szeptember 12. és 16. között reggel 7-től 9 óráig.
2022. szeptember 15., 13:232022. szeptember 15., 13:23
2022. szeptember 15., 16:482022. szeptember 15., 16:48
Fotó: Haáz Vince
Kávéval és péksüteménnyel várta és várja a kerékpározókat a Marosszéki Közösségi Alapítvány Marosvásárhely különböző városrészein, szeptember 12. és 16. között reggel 7-től 9 óráig.
2022. szeptember 15., 13:232022. szeptember 15., 13:23
2022. szeptember 15., 16:482022. szeptember 15., 16:48
Fotó: Haáz Vince
Ahogy évek óta szokták, az első napon a Gecse (Ștefan cel Mare) és a Hosszú utcák találkozásánál, a Dózsa György utca és az 1848-as út kereszteződésénél, majd a Szentgyörgy téren, csütörtökön az Aranykakas közelében fogadták mindazokat,
Fotó: Haáz Vince
Gál Sándor, a Marosszéki Közösségi Alapítvány elnöke a Székelyhonnak elmondta: nagyon sokan érdeklődtek a lehetőség iránt, a legtöbben már úgy indultak otthonról, hogy jusson idejük megállni.
– magyarázta a biciklis reggeli ötletgazdája, aki azt is elmondta, hogy naponta 10-15 kerékpárt ellenőriztek és megállapították, hogy
sisakot kevesen hordanak, inkább azoknak teljes a felszerelése, akik nap mint nap, rendszeresen bicikliznek.
Fotó: Haáz Vince
A mobilitás hetén szervezett kerékpáros eseménysorozat szombaton és vasárnap a Bikeathon rendezvénnyel folytatódik. Gál Sándor érdeklődésünkre elmondta, hogy
A Tekerj egy jó célért! mottóval indított jótékonysági biciklizéssel különböző szervezetek projektjeit lehet támogatni, pénzt adományozni, ugyanakkor az egészséges életmódot és a tiszta levegőjű várost népszerűsíteni.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
Mielőbbi hosszabb tűzszünet és tartós béke szükségeségét hangsúlyozta az orosz–ukrán háborúban Magyar Péter miniszterelnök szerdán Varsóban, Donald Tusk lengyel kormányfővel közös sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva.
A képviselőház hétfőn, a nyugati keresztény pünkösd második napján nem tart üléseket.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
szóljon hozzá!